Zainteresowanie papryką słodką zarówno konsumentów, jak i producentów warzyw od wielu lat jest niezmiennie duże. Rosnący popyt na świeżą paprykę w związku z coraz większym jej udziałem w naszym jadłospisie sprawił, że uprawa tej rośliny stała się bardzo opłacalna. Warto wiedzieć, że pielęgnacja papryki uprawianej pod szkłem lub folią jest mniej pracochłonna niż należącego do tej samej rodziny botanicznej pomidora.Lektura na pewno przekona mniej doświadczonych producentów warzyw o słuszności podjęcia trudu uprawy papryki pod osłonami, a amatorów do założenia choćby niewielkiego tunelu dla papryki na działce.