Płomień Zeusa. W 100-lecie AZS

Płomień Zeusa. W 100-lecie AZS
poezja, sport
poezja
basiabasiaw

Józefa Ślusarczyk-Latos - poetka i sportsmenka, zawodniczka KS Budowlanych Kielce, a następnie krakowskiego AZS-u, z okazji jubileuszu 100-lecia AZS-u w swoim najnowszym zbiorze próbuje "oddać chociaż w malutkim stopniu rangę historii i klimat AZS-u". Jako poetka zadebiutowała w 1990 roku na łamach "Echa Krakowa". Trzy lata później opublikowała pierwszy tom poezji - Krzyk jastrzębia. Jest...

Jako poetka zadebiutowała w 1990 roku na łamach "Echa Krakowa". Trzy lata później opublikowała pierwszy tom poezji - Krzyk jastrzębia. Jest autorką dziesięciu tomów poezji oraz kilku wznowień, ma na swoim koncie liczne wieczory autorskie. Jej poezję czytali wybitni polscy aktorzy, m.in. Krzysztof Globisz, Edward Linde-Lubaszenko, czy Radosław Krzyżowski.

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/index.php?a=1&detale=1&id=19303

źródło okładki: http://www.akademicka.pl/index.php?a=1&detale=1&id=19303