Kagen no Tsuki - Last Quater (3)

Tłumaczenie: Jola 'Pchełka' Dereń
Cykl: Kagen no Tsuki (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
下弦の月
komiksy
electric_cat

Hotaru wraz z przyjaciółmi odkrywa prawdziwą tożsamość Adama. Okazuje się, że chłopak zmarł dziewiętnaście lat temu. Mizuki zaczyna odzyskiwać pamięć, jednak zagadką jest to, że wracające wspomnienia należą nie do niej, lecz do ukochanej Adama, Sayaki...

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: www.waneko.pl

"Kagen no Tsuki" bardzo mi się spodobało. Z pewnością nie raz będę powracać do tej stosunkowo niedługiej, lecz pełnej emocji, historii. Komiks mogę polecić osobom, które lubią tajemnice, poszukiwanie prawdy, które lubią opowieści niestandardowe i zdecydowanie nieschematyczne. Myślę, że po dzieło Ai Yazawy mogą sięgnąć osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z japońskim komiksem. Może być to dobry początek do wgłębienia się w ten rodzaj sztuki i rozrywki, a przy okazji sposobność do poznania ciekawej historii.

Pełna recenzja: https://nanastepnejstronie.blogspot.com/2019/04/kagen-no-tsuki-ai-yazawa.html

Anezka | 2019-04-11
Na półkach: Przeczytane, Manga, Sprzedane, 2019
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Polecam fankom shoujo, i nie tylko. Ale muszę to napisać, że dla takich manga lubię ten gatunek.

MonimePL | 2018-10-03

Last quarter to tylko z pozoru skomplikowana opowieść. Tak naprawdę to bardzo sprawnie przemieszana historia miłosna z nadnaturalnymi, odrobinę melancholijnymi klimatami. Ta nierealność, czasem nawet naiwność może początkowo denerwować, jednak po dłuższym czytaniu to właśnie ten senny klimat najbardziej pociąga. Tu nie wszystko otrzymujemy od razu podane na tacy. Autorka bardzo oszczędnie dozuje nam kolejne informacje i okrasza suto emocjami. Wątki poboczne przeplatają się z głównym i tworzą ścisłą całość na tyle, że wszystko wydaje się w tej mandze mieć dobrze dopasowane miejsce i czas.

Więcej na http://www.monime.pl/last-quarter-kagen-no-tsuki-ai-yazawa/

Jade | 2018-05-02
Na półkach: Przeczytane, Manga, Wymienione
Przeczytana: 02 maja 2018

Niesamowite zakończenie.

Aya | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, Mangi, 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

Pomimo faktu, że poprzednie dwa tomy przeczytałam prawie 4 lata temu, jakimś cudem umknęła mi lektura ostatniego. Aż do teraz. Mówi się, że lepiej późno niż wcale, pod czym mogę się podpisać obiema rękami, jeśli chodzi o Kagen no Tsuki.

Piękna historia, sympatyczni bohaterowie i - muszę przyznać - coś, co nie pozwala się oderwać od czytania do samego końca. Więcej takich.

morothierou | 2017-01-06

,,(...) Modlić się? Śpiewać? Co zrobić gdy straciłem moje słońce - Ciebie?"

Mes | 2013-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Nie zainteresowałabym się tą mangą, gdyby nie próżna chęć powrotu do domu z jakimś nowym czytadłem. Bo, pomimo iż każda z okładem jest śliczna, to opis zwyczajnie ostudzał mój zapał. Ot, spodziewałam się zwykłego, nieszczególnego romansiku, a dostałam...Znacznie więcej.

Historia przedstawiona w Kagen no Tsuki chwyta za serce i wyciska łzy z oczu. Jest głęboka, poruszająca i piękna.

Podobnie z kreską, która,chociaż specyficzna, nadaje mandze wyjątkowego klimatu.

Postaci są przekonywujące i do bólu ludzkie - nieidealne, pełne sprzeczności - i popełniając zwyczajne, ludzkie błędy.

Sporym zaskoczeniem było także ujawnienie się narratora tej opowieści.

Z chęcią będę wracała do tej magi i polecam zajrzeć do niej każdemu, kto lubi sobie popłakać.

Aypa | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, Przed 2018
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Kocham, kocham i jeszcze raz wielbię.

książek: 1934
Kyou | 2013-05-28
Przeczytana: 28 maja 2013

Najlepsza ze wszystkich. Smutna, kochana...

| 2013-04-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Chyba jeszcze nigdy aż tak bardzo nie płakałam przy czytaniu jakiejkolwiek mangi czy nawet książki.