Legat wieku rycerskiego. Studia staropolskie dawne i nowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prace Komisji Historycznoliterackiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Przedstawiona książka stanowi zbiór rozpraw, szkiców i przyczynków odnoszących się do najbardziej spornych, kontrowersyjnych i dyskusyjnych utworów polskich od „Bogurodzicy” poczynając, poprzez „Kadłubkowe wymysły” (sic), po Miłoszową „Dolinę Issy” – utworów wciąż na nowo wzbudzających emocje czytelników. Tak szeroka panorama tekstów sprawia, iż książka ta adresowana jest do tych, którzy pasjonują się „archeologią współczesności kulturowej”, wędrują po „domu Historii”, poznają to, co minione, zapomniane, zaginione.

źródło opisu: http://www.slaskwn.com.pl/

źródło okładki: http://www.slaskwn.com.pl/