Proces Aleksego

Da nie proszczon budiet
proces, carowie, zdrada
literatura faktu
geokuba

O procesie syna cara Piotra I. Carewicz został skazany na śmierć za zdradę.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Natalia | 2016-06-29

Książka o Aleksym Piotrowiczu Romanowie. Bardziej powieść historyczna niż biografia, albo inaczej, biografia napisana jak powieść historyczna, co sprawia, że postać Aleksego i jego ojca, cara Piotra I Wielkiego, jakoś tak dają się szybciej (sprawniej) polubić - to w książce jest na plus.

Kolejny plus to zgrabne, malownicze opisy przyrody. I jedzenia rosyjskiego (i nie tylko).

A minusem dla mnie było to, że książka napisana jest bardzo subiektywnie. Car Piotr jest przedstawiony niemalże jako bóstwo, wielki, potężny, niepokonany.
W sumie nie ma się co dziwić, skoro napisał ją Rosjanin - chyba, zgaduję, nie znalazłam żadnej informacji o autorze w Internecie.