Proces Aleksego

Tłumaczenie: Ryszard Ciszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie niezwykłe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Da nie proszczon budiet
literatura faktu
geokuba

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Natalia | 2016-06-29

Książka o Aleksym Piotrowiczu Romanowie. Bardziej powieść historyczna niż biografia, albo inaczej, biografia napisana jak powieść historyczna, co sprawia, że postać Aleksego i jego ojca, cara Piotra I Wielkiego, jakoś tak dają się szybciej (sprawniej) polubić - to w książce jest na plus.

Kolejny plus to zgrabne, malownicze opisy przyrody. I jedzenia rosyjskiego (i nie tylko).

A minusem dla mnie było to, że książka napisana jest bardzo subiektywnie. Car Piotr jest przedstawiony niemalże jako bóstwo, wielki, potężny, niepokonany.
W sumie nie ma się co dziwić, skoro napisał ją Rosjanin - chyba, zgaduję, nie znalazłam żadnej informacji o autorze w Internecie.

jigga | 2016-10-23
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam