C#. Praktyczny kurs

Wydawnictwo: Helion
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
C#
Hatezit

Chcesz poznać jeden z najpopularniejszych języków programowania? A może jesteś już programistą i chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje? Zamierzasz wykorzystywać ogromne możliwości platformy .NET? Zainteresuj się językiem C# -- połączeniem najlepszych cech Javy i C++, stanowiącym dziś podstawową technologię programistyczną środowiska .NET. C# to obiektowy język programowania cechujący się ogromną wszechstronnością -- za jego pomocą można stworzyć aplikacje zarówno dla "dużych" komputerów, jak i urządzeń mobilnych typu Pocket PC. Można również wykorzystać go do budowania aplikacji internetowych w technologii ASP.NET.

"C#. Praktyczny kurs" to wprowadzenie do programowania w tym języku. Dzięki tej książce poznasz podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem aplikacji dla systemu Windows z wykorzystaniem języka C# i platformy .NET. Dowiesz się, z jakich elementów składa się C# i na czym polega programowanie obiektowe. Nauczysz się implementować w swoich programach mechanizmy obsługi wyjątków i bez trudu tworzyć aplikacje z graficznym interfejsem użytkownika.

Typy danych, zmienne i stałe
Sterowanie przebiegiem programu
Operacje na tablicach
Klasy i obiekty
Praca z systemem plików
Obsługa wyjątków
Tworzenie aplikacji z interfejsem graficznym

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/c-praktyczny-kurs-marcin-lis,cshpk.htm

Hatezit | 2013-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

Książka jest z 2005 i mimo, że stara dobrze przedstawia podstawy.

Sławek | 2016-09-14
Na półkach: Teraz czytam