Ultimate Comics X-Men #8

Wydawnictwo: Marvel Comics
komiksy
angielski
Regalia

Po przewrocie w Południowo-Wschodniej Republice Azjatyckiej odrodziła się ona jako Tian – bliźniacze Niebiańskie Miasta, w których utworzono bezpieczna przystań dla mutantów z całego świata. Zanim rząd PWRA został obalony, jego naukowcy stworzyli wirusa eliminującego mutancki gen oraz specjalne serum wzmacniające właściwości ludzkiego DNA. Serum zwane Źródłem stworzyło gatunek superludzi, którzy rozpoczęli rewolucję prowadzoną przez dwóch braci. Xorna z ramienia Celestian oraz Zorna ze strony Przedwiecznych. Wiedząc, że stanowią oni pważne zagrożenie Nick Furry wysłał swój tajny oddział mutantów nazwany Ultimata X, aby ich sprawdzić. Niestety, wygląda na to, że Ultimata X stanęli po stronie Tianu.

źródło opisu: http://www.ookamireunion.com.pl/

źródło okładki: http://marvel.wikia.com/Ultimate_Comics_X-Men_Vol_1_8