Kuchnia polska Hanny Szymanderskiej

Wydawnictwo: Rea
kuchnia, przepisy kulinarne
Indianka

"Kuchnia polska Hanny Szymanderskiej" zawiera wiedzę o naszej wspaniałej kuchni: dawnej i współczesnej, "oficjalnej" i regionalnej, środkowopolskiej oraz kresowej, a treść przepisów urozmaicają ciekawostki z historii polskiej sztuki kulinarnej. Składa się na nią unikalny zbiór około 1600 przystępnie podanych przepisów, które pobudzają wyobraźnię i inspirują do śmiałych działań w kuchni zarówno...

Składa się na nią unikalny zbiór około 1600 przystępnie podanych przepisów, które pobudzają wyobraźnię i inspirują do śmiałych działań w kuchni zarówno osoby początkujące, jak i doświadczonych miłośników sztuki gotowania.
Niniejsze wydanie podzielone jest na 15 rozdziałów, wśród których znajdują się między innymi: Zimny bufet, Potrawy z jaj i serów, Potrawy z kasz i ryżu, Mięsa, Ryby i raki, Drób, Dziczyzna, Ciasta.

źródło opisu: http://www.rea-sj.pl

źródło okładki: Żródło własne

Anezka | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Oj, bardzo się przydała na święta, wiedziałam kiedy po nią sięgnąć.
Książka opisana czytelnie, podzielona na dużą ilość rozdziałów z opisem każdej potrawy na ile porcji, jaki czas przygotowania, oraz dodatkowymi informacjami typu: pieczenie, chłodzenie, duszenie..
Na pewno sięgnę po nią nie raz, a niektóre potrawy wejdą do mojego kanonu potraw codziennych.

Ka_Ha | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia

Do Hani Szymanderskiej mam taką słabość, że nawet jeśli jest to piętnasta książka o kuchni polskiej, to ją kupię. Jej najlepszą książką jest ostatnia "Kuchnia polska. Potrawy regionalne". W tej niestety potrawy nie są tak wysmakowane i niebanalne, ale za to jest ich masa (ponad 1600) i na każdą okazję. Jest niezła, choć zbędna, jeśli posiadacie inne wydania o rodzimych kulinariach.

Adannyel | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinaria