A potem już nie

Seria: Poeci Hybryd
Wydawnictwo: Spółdzielnia Wydawnicza ANAGRAM
poezja
rymcymcym

Wybór i wstęp zmarłego w 2011 roku wybitnego poety. Wybór wierszy - czołowego, obok Stachury, poety Pokolenia lat sześćdziesiątych i Hybryd. "Zbliżamy się do przełomu już nie wieku, ale tysiącleci. Stanęliśmy bezradni wobec chaosu, zagubionych wartości, odsłonięcia najprymitywniejszych instynktów, w spłyconym świecie bez miłości. Pyszni i obarczeni wielkim grzechem zaniechania wobec...

Wybór i wstęp zmarłego w 2011 roku wybitnego poety.

"Zbliżamy się do przełomu już nie wieku, ale tysiącleci. Stanęliśmy bezradni wobec chaosu, zagubionych wartości, odsłonięcia najprymitywniejszych instynktów, w spłyconym świecie bez miłości. Pyszni i obarczeni wielkim grzechem zaniechania wobec drugiego człowieka.

Więc, może przez poezję pochylimy się nad źródłem. Może poprzez poezję naszym najważniejszym słowom nadamy wygłos pierwszy" (fragment wstępu).

źródło opisu: Wydawnictwo Anagram, 1998

źródło okładki: www.anagram.com.pl

Hiob | 2019-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Poezja z najwyższej półki.