Zgłosuj na książki roku 2017

Awangarda i inne złudzenia. O pokoleniu ’68 w Polsce

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
historia
Pestka

Opowieść o roku 1968 musi stać się nieuchronnie opowieścią o generacji ’68 – pokoleniu niebywale dynamicznym i twórczym. Jest to generacja kryzysu, rozstępu czasu, dość radykalnej dekonstrukcji idei marksistowskich, lewicowych, a wraz z nimi – także całego projektu nowoczesności, z którego idee te się wywodzą. Marksizm w stanie wyczerpania ujawnia swą, zakorzenioną w historii, względność, perspektywiczność, własną odmianę fałszywej świadomości.

źródło opisu: Wydawnictwo słowo/obraz terytoria, 2013

źródło okładki: www.terytoria.com.pl