Benedykt XVI w Polsce. Trwajcie mocni w wierze. Pierwsza pielgrzymka 25-28 maja 2006 roku

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
religia
odAdoZ

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Byłam uczestniczką pobytu Benedykta XVI w Wadowicach(27 V 2006) oraz na Krakowskich Błoniach(28 V 2006). Być może dlatego umknęło mi tak wiele szczegółów z tej pielgrzymki. Nagroda na koniec gimnazjum za aktywny udział w konkursach religijnych pozwoliła mi na nowo cieszyć się tymi chwilami. Publikację "Rafaela" można podzielić na trzy części - pierwsza nawiązuje do pielgrzymek Jana Pawła II do Warszawy, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy oraz Oświęcimia, czyli miejsc, do których przybywał Benedykt XVI. Druga to opis czterech dni pielgrzymki, wraz z homiliami i przemówieniami papieża. Na trzecią część składa się biografia Josepha Ratzingera. Całość zwieńczają przepiękne zdjęcia zarówno z pielgrzymki, jak i poszczególnych etapów życia Ojca Świętego. Album wydany jest na pięknym, kredowym papierze. Piękna pamiątka nie tylko pielgrzymki, ale i całego pontyfikatu Benedykta XVI.