Wyklęci. Księga I - córka heretyka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wyklęci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Novae Res
Lorraine Dunn
MałaPisareczka

„Boimy się tego, czego nie rozumiemy, a strach przed nieznanym zawsze rodzi agresję”. Violette de Montraine żyjąca w epoce krwawych tumultów, fanatyzmu religijnego i polowań na czarownice w niczym nie przypomina zwyczajnej panny ze szlachetnego rodu. Wyniosła, chłodna i apodyktyczna, nie dopuszcza do siebie nikogo, skrywając w sobie mroczny Dar, który ma związek z pewną rodową relikwią i może...

Violette de Montraine żyjąca w epoce krwawych tumultów, fanatyzmu religijnego i polowań na czarownice w niczym nie przypomina zwyczajnej panny ze szlachetnego rodu. Wyniosła, chłodna i apodyktyczna, nie dopuszcza do siebie nikogo, skrywając w sobie mroczny Dar, który ma związek z pewną rodową relikwią i może ściągnąć na nią prześladowania ze strony Świętej Inkwizycji.

Zarówno klejnot, jak i jego właścicielka stają się obiektem pożądania ambitnego i despotycznego diuka Bretanii, który pragnie zdobyć w ten sposób potęgę i nieograniczone bogactwo. Nieświadomy zagrożenia płynącego z przebudzenia mocy Pradawnych, staje się marionetką w rękach tajemniczych stworzeń, obserwujących z ukrycia bieg wydarzeń.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Kasia | 2018-01-18
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Nawet nie wiem jakie odczucia mi towarzyszą po przeczytaniu tej książki. Była beznadziejna. Napisana jakby dla nastolatków, drętwe dialogi, bohaterowie ciągle tylko się przekrzykują, kto jest lepszy, a kto gorszy. Sceny przemocy miały chyba zachęcić czytelnika, ale skutek jest odwrotny. Nie polecam, ani nie pozwoliłabym przeczytać tej książki mojemu dziecku...

Olala | 2017-11-10
Nekocia | 2016-11-05