Słowiańska przygoda wakacyjna

Wydawnictwo: Poligraf
3 (7 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Anne

„Słowiańska przygoda wakacyjna” to opowiadanie o rodzeństwie, które w sposób magiczny przeniosło się do świata starożytnych Słowian. Biorą oni udział w życiu Bogów i ludzi tamtych czasów. Jest to książka przygodowa i fantastyczna zarazem. Jednocześnie w sposób współczesnych autorka ukazuje czytelnikowi wierzenia i obyczaje starożytnych Słowian. Zadaniem tej książki nie jest nauka historii...

Zadaniem tej książki nie jest nauka historii starożytnej, tylko pomoc w zrozumieniu mentalności starożytnego Słowianina i starożytnego Rzymianina.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl

Mizia | 2018-01-03
Przeczytana: styczeń 2017

Interesuję się tematyką słowiańską, więc niecierpliwie wyczekiwałam tej książki pod choinką w zeszłym roku. Gdy tylko ją dostałam, wzięłam się za czytanie i... mocno się zawiodłam.

Książka pisana bardzo niedojrzałym językiem na poziomie 2 klasy szkoły podstawowej. Opisy bardzo krótkie, zdawkowe, wręcz nudne.

Tytuł i tematyka ma duży potencjał. Szkoda, że tak bardzo niewyorzystany i ptraktowany po macoszemu.

Czytam dużo i chętnie, jestem elastyczna w tematyce. Jest to jedyna książka, którą wyrzuciłam i którą kompletnie odradzam

kasia3468 | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Tej ksiazki nie da sie przeczytac do konca. Poziom bajki dla dzieci, a nie fajnej, ciekawej ksiazki nt mitologii - wielka szkoda. Imiona dzieci - Krzys i Krzysia - tez pozostawiaja wiele do zyczenia, bo bardzo latwo sie pogubic.

Przemek | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Miałem duże nadzieje wobec tej książki, ale niestety nie zostały one spełnione. Zatem wciąż nie znam żadnej powieści, która przenikałaby subtelnie realia wierzeń słowiańskich, tak jak było to np. w Starej Baśni, która niestety opiera się na nieaktualnej już dziś wersji mitologii.
Niestety też styl pisarski pozostawia wiele do życzenia (gdzie był redaktor?), np. ile razy występuje słowo "piorun" w ustępie ze str. 20:

"Po chwili rozległ się huk pioruna i błyskawica rozdarła niebo, oświetlając bór. Ptaki jak porażone piorunem rozpierzchły się na cztery strony świata. Pan błyskawic i piorunów pojawił się na horyzoncie. Nic nie stawało mu na przeszkodzie. Szedł po swojej ziemi i co jakiś czas uderzał piorunem. Raz oddalał się, raz przybliżał, ale nikt nie odważył się nawet pisnąć, kiedy przemierzał swoją ziemię, raz po raz przerywając głuchą ciszę piorunem."

Mamy tutaj przygody rodzeństwa (niestety o myląco podobnych imionach: Krzyś i Krzysia), którzy zostają wezwani przez Pioruna (to...