Wielkie Biografie. Witkacy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Buchmann
Witkacy
zapomnienie

Seria Wielkie Biografie prezentuje postacie, które na stałe zapisały się na kartach historii i których losy - zarówno prywatne, jak i zawodowe - warto poznać. Stanisław Ignacy Witkiewicz przystojny, mroczny, ciemnooki, narkotyzujący się, w otoczeniu pięknych kobiet. Kwitesencja ekstrawagancj, symbol ,,artyzmu" w kolorowych swetrach i getrach - koloryt postaci Witkiewicza wciąż pozostaje...

Stanisław Ignacy Witkiewicz przystojny, mroczny, ciemnooki, narkotyzujący się, w otoczeniu pięknych kobiet. Kwitesencja ekstrawagancj, symbol ,,artyzmu" w kolorowych swetrach i getrach - koloryt postaci Witkiewicza wciąż pozostaje atrakcyjny. Z drugiej strony - tytaniczny artysta, którego życie wypełnione było mrówczą pracą twórczą. Wydaje się, że to postać dobrze znana, jednak tym, kogo nie trzeba nikomu przedstawiać, jest - jak to często w przypadku sławnych postaci bywa - nie tyle rzeczywisty człowiek, ile zbudowany wokół tych wyrywkowych haseł stereotyp. Ta biografia jest próbą polemiki z utrwalonym i uproszonym obrazem Witkacego.

źródło opisu: Buchmann, 2012

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=89014&lang=pl

Człowiek | 2015-09-08

Opracowanie oparte na innych książkach. W moim odczuciu mało własnego tekstu i analizy samej autorki. Początek i koniec książeczki dobry. Środkowa część trochę słabsza. Bardzo dużo cytatów. Dobre opracowanie na początek, aby później móc sięgnąć po obszerniejsze książki dotyczące Witkacego, które autorka podaje w przypisach i bibliografii.

JoAnna | 2016-11-12
gracey | 2016-09-26