rozwińzwiń

Tajemnica »Plaży w Pourville«

Okładka książki Tajemnica »Plaży w Pourville« Władysław Krupka, Bogusław Polch
Okładka książki Tajemnica »Plaży w Pourville«
Władysław KrupkaBogusław Polch Wydawnictwo: Kultura Gniewu Cykl: Przygody pułkownika Żbika i jego wnuka Michała (tom 1) komiksy
28 str. 28 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Przygody pułkownika Żbika i jego wnuka Michała (tom 1)
Wydawnictwo:
Kultura Gniewu
Data wydania:
2013-02-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-02-01
Liczba stron:
28
Czas czytania
28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788360915745
Tagi:
thriller policyjny sensacja kryminał
Średnia ocen

4,3 4,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Vahanara! Mieczysław Derbień, Bogusław Polch, Grzegorz Rosiński, Andrzej Sawicki, Ryszard Siwanowicz, Jerzy Wróblewski
Ocena 7,4
Vahanara! Mieczysław Derbień,...
Okładka książki Funky Koval - wydanie zbiorcze (czarno-białe) Maciej Parowski, Bogusław Polch, Jacek Rodek
Ocena 8,0
Funky Koval - ... Maciej Parowski, Bo...
Okładka książki Relax nr 37 Enrique Sanchez Abuli, Nikodem Cabala, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Mieczysław Fijał, Alfonso Font, Artur Grzenda, Hermann Huppen, Yves Huppen, Dariusz Janiczak, Sławomir Kiełbus, Adam Kmiołek, Maciej Kmiołek, Joe Kubert, Maciej Kur, Monika Laprus-Wierzejska, Maciej Mazur, Mariusz Moroz, Bogusław Polch, Grzegorz Rosiński, Jacek Skrzydlewski, Mariusz Zabdyr
Ocena 6,9
Relax nr 37 Enrique Sanchez Abu...
Okładka książki 100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości Katarzyna Babis, Wojciech Bem, Tomasz Biernacki, Wojciech Birek, Jerzy Bralczyk, Krzysztof Budziejewski, Henryk Jerzy Chmielewski, Paweł Chmielewski, Artur Chochowski, Aleksandra Czubek-Spanowicz, Michal Derlacki, Andrzej Dusiewicz, Daniel Gizicki, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Zbigniew Kasprzak, Przemysław Kłosin, Jerzy Kochanowski, Tomasz Kołodziejczak, Berenika Kołomycka, Andrzej Łaski, Jacek Michalski, Janusz Morbitzer, Tomasz Niewiadomski, Grzegorz Niewiadomy, Paweł Niewiadomy, Andrzej Olaf Nowakowski, Maciej Parowski, Tomasz Piorunowski, Bogusław Polch, Jacek Przybylski, Adam Rusek, Bartosz Sztybor, Jerzy Szyłak, Marek Szyszko, Witold Tkaczyk, Janusz Wyrzykowski, Robert Zaręba, Paweł Zych
Ocena 7,2
100 na 100. An... Katarzyna Babis, Wo...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Fantastyczna Czwórka 9 (1965) Jack Kirby, Stan Lee
Ocena 7,3
Fantastyczna C... Jack Kirby, Stan Le...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,5
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Świat Akwilonu. Orki i gobliny: Griim. Tom 03 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 7,4
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Gdy zapada zmrok #3 Yuu Masuko, Kakeru Ninomae
Ocena 8,0
Gdy zapada zmr... Yuu Masuko, Kakeru ...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,3
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Oceny

Średnia ocen
4,3 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
115
21

Na półkach:

Komiks z Biblioteki: Tajemnica "Plaży w Pourville"
Jak wypadła reaktywacja Kapitana Żbika - legendy PRLu?
Plus, że Panowie Bogusław Polch i Władysław Krupka zdecydowali się stworzyć historię po tak wielu latach. Rysunki i fabuła lekko retro, ale nie ma co ukrywać, że jest to komiks sentymentalny - dla fanów serii, którzy pamiętają ją z PRL-u. Nowe realia, międzynarodowa akcja, jednak schemat fabuły jak za dawnych lat. Wnuk Żbika ma zadatki na ciekawą postać, może w nowych rękach podziała jeszcze sprawniej. :)

Komiks z Biblioteki: Tajemnica "Plaży w Pourville"
Jak wypadła reaktywacja Kapitana Żbika - legendy PRLu?
Plus, że Panowie Bogusław Polch i Władysław Krupka zdecydowali się stworzyć historię po tak wielu latach. Rysunki i fabuła lekko retro, ale nie ma co ukrywać, że jest to komiks sentymentalny - dla fanów serii, którzy pamiętają ją z PRL-u. Nowe realia, międzynarodowa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
977
393

Na półkach: , ,

Ten komiks chyba miał być na siłę w stylu starych "Żbików". Coś w tym jest, ale mnie to nie przekonuje. Spodziewałem się czegoś na wyższym poziomie. Policję przedstawiono, chyba wbrew zamierzeniom, jako tępe mózgi bez wyobraźni, skoro od razu można się domyślić sprawcy, a główny podejrzany nie jest nawet sprawdzony; sprawa rozwiązuje się po 10 latach przez zupełny przypadek; panowie sobie na końcu gratulują nie wiadomo czego, a senior Żbik kilka razy w trakcie tajemniczo powtarza, że prowadzi swoje prywatne śledztwo w tej sprawie, ale nawet po tych 10 latach nie wiadomo jakie. Słabizna.
Ciekawość taka: na 5. stronie policja rozmawia z jednym z kopistów obrazów, który mówi, że nigdy by się nie podjął zrobić kopii skradzionego obrazu, bo jest dla niego za trudny... Brawa za autoironię dla pana B. Polcha, ponieważ jako kopistę przedstawił siebie w pracowni na tle portretu Wiedźmina.

Ten komiks chyba miał być na siłę w stylu starych "Żbików". Coś w tym jest, ale mnie to nie przekonuje. Spodziewałem się czegoś na wyższym poziomie. Policję przedstawiono, chyba wbrew zamierzeniom, jako tępe mózgi bez wyobraźni, skoro od razu można się domyślić sprawcy, a główny podejrzany nie jest nawet sprawdzony; sprawa rozwiązuje się po 10 latach przez zupełny...

więcej Pokaż mimo to

avatar
617
131

Na półkach:

Kolorowe zeszyty – barwna namiastka, tego, co niegdyś dla rówieśników z Zachodu było standardem, a dla nas, dzieciaków doby PRL-u obiektem westchnień. Kiedy w tamtych latach mówiło się o komiksie, w ciemno można było obstawiać, że ma się na myśli Tytusy, Kajka i Kokosza, magazyn Relax, albo historyjki ze Żbikiem w roli głównej. Parę rzeczy jeszcze przychodzi mi do głowy, ale generalnie wybór był mówiąc delikatnie – ograniczony.

W moim mieście nabycie Żbika w pierwszym obiegu graniczyło wręcz z cudem, co jeszcze bardziej podkreślało kultowość tych wydawnictw. W cyklu zdarzyły się opowieści ciekawe, ale i gnioty. Jedne narysowane były fajnie, inne – pożal się Boże.

Pan Polch nigdy nie należał do moich ulubionych rysowników kolorowych zeszytów. Co do scenarzysty – p. Krupki, jakoś zdania nie mam. Oceniając najnowsze wspólne dzieło tych panów przyznać muszę jednak, że jest kiepsko. Polch ciągle brzydko rysuje, a kolory są blade. Historia nie trzyma się kupy, bo ostatnie cztery strony dorysowano po tym, jak opisana historia znalazła swój finał w realu, więc pojawiające się wcześniej sugestie wzięły w łeb. Przeszkadza mi zresztą nawet, że mało miały wspólnego z faktami, skoro już zdecydowano się na opowiedzenie o kradzieży, która miała miejsce naprawdę. Poczytać można o tym w 6 n-rze „Coś na progu” chociażby.

Jedyny plus to sentyment. Nie za PRL-em w ogóle, ale za dzieciństwem po prostu. Może nie tak barwnym, jak kolorowe zeszyty, ale jednak zawsze dzieciństwem.

Kolorowe zeszyty – barwna namiastka, tego, co niegdyś dla rówieśników z Zachodu było standardem, a dla nas, dzieciaków doby PRL-u obiektem westchnień. Kiedy w tamtych latach mówiło się o komiksie, w ciemno można było obstawiać, że ma się na myśli Tytusy, Kajka i Kokosza, magazyn Relax, albo historyjki ze Żbikiem w roli głównej. Parę rzeczy jeszcze przychodzi mi do głowy,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1600
485

Na półkach: ,

(...)Przyznaję, nigdy nie byłem fanem „Żbików”. Nowy zeszyt właściwie nic w tej kwestii nie zmienił. Ze starymi „Żbikami” łączy go niemal wszystko – od sztywnych dialogów, poprzez marny scenariusz, a na spłowiałych kolorach i szpetnych rysunkach Bogusława Polcha kończąc (te, z perspektywy czasu, wydają się nawet szpetniejsze). Możliwe jednak, że przyczyną mojej niechęci jest fakt, że nie ma we mnie nostalgii za PRL-em. Jestem też przekonany, że miejsce trupów jest w szafie.

- - -
całość tu:
http://dybuk.wordpress.com/2013/03/05/tajemnica-plazy-w-pourville/

(...)Przyznaję, nigdy nie byłem fanem „Żbików”. Nowy zeszyt właściwie nic w tej kwestii nie zmienił. Ze starymi „Żbikami” łączy go niemal wszystko – od sztywnych dialogów, poprzez marny scenariusz, a na spłowiałych kolorach i szpetnych rysunkach Bogusława Polcha kończąc (te, z perspektywy czasu, wydają się nawet szpetniejsze). Możliwe jednak, że przyczyną mojej niechęci...

więcej Pokaż mimo to

avatar
367
112

Na półkach:

Bardzo słaby komiks. Rysunki są beznadziejne, dialogi również, fabuła nie odstaje od tego schematu. Nie wiem po co takie komiksy powstają, chyba tylko po ty by ktoś kupił to z sentymentu, a potem zapłakał, ale nie ze wzruszenia.

Bardzo słaby komiks. Rysunki są beznadziejne, dialogi również, fabuła nie odstaje od tego schematu. Nie wiem po co takie komiksy powstają, chyba tylko po ty by ktoś kupił to z sentymentu, a potem zapłakał, ale nie ze wzruszenia.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    20
  • Chcę przeczytać
    8
  • Posiadam
    6
  • Komiksy
    4
  • Komiks
    2
  • 2013
    1
  • 000 Nie chcę czytać, ale mam (miałam)
    1
  • Literatura młodzieżowa
    1
  • Komiks+manga
    1
  • Papier
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Tajemnica »Plaży w Pourville«


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,0
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,5
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...

Przeczytaj także