Karen Blixen: Afrykańska odyseja

Wydawnictwo: Magnum
Karen Blixen: African Odyssey
biografia, wspomnienia, Afryka, Kenia
Bożena

Biografia sławnej autorki Pożegnania z Afryką – książki na podstawie której powstał głośny film pod tym samym tytułem. Barwny obraz jej najważniejszego rozdziału życia w Kenii w latach 1914–1931, dokąd wyjechała, by urzeczywistnić swe romantyczne tęsknoty za swobodą, wolnością, bogactwem i pięknem. Książka zdobyła Grand prix 2004 de l'Héroïne, nagrodę francuskiego pisma „marie france” za najlepszą biografię kobiety.

źródło opisu: Wydawnictwo Magnum, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-magnum.com.pl/showbook.php?id=20