Nowa fizyka i kosmologia : rozmowy z Dalajlamą

Tłumaczenie: Grzegorz Kuśnierz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Oblicza duchowości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
fizyka kwantowa
Elenaj

Dalajlama, trzech czołowych fizyków, dwóch astrofizyków i historyk prowadzą dyskurs o teorii względności, fizyce kwantowej, kosmologii i buddyjskiej filozofii. Rozważają filozoficzne implikacje, niesione przez odkrycia współczesnej nauki. Dyskusja ta stanowi niezmiernie istotny wkład w wymianę doświadczeń między nauką i religią. Nowa fizyka i Kosmologia pokazuje związki pomiędzy owymi, tylko teoretycznie sprzecznymi ze sobą, sposobami docierania do istoty rzeczywistości.

źródło opisu: Czarna owca, 2007

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Elenaj | 2013-02-26

Fascynujący dialog wybitnych umysłów .
Wreszcie najnowsza nauka i duchowość w idealnej harmonii.
Buddyzm ,fizyka kwantowa i astrofizyka.Ci co myślą ,że dziedziny te się wykluczają, są w błędzie.Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele je łączy.Najnowsze odkrycia w tych dziedzinach nauki każą nam zweryfikować wiele sztywnych poglądów,i uwierzyć ,że nie wszystko da się ogarnąć naszym ludzkim intelektem.
Dalajlama to niezwykły człowiek- wydaje się, że to czysta duchowość a tutaj proszę -otwarty na naukę,doskonale orientujący się w jej najnowszych odkryciach.Sześciu naukowców prowadziło z nim przez 5 dni dyskusję na tematy, które są podejmowane na wszystkich uniwersytetach i była to równorzędna wymiana myśli .
Obserwowanie tego było niezwykłym doświadczeniem.

MLB | 2014-02-28
Na półkach: Polecane

Ciekawa inicjatywa, ciekawi ludzie, bardzo ciekawa książka. Poszerza horyzonty - polecam.

Ensui | 2015-12-31
t1581 | 2015-02-14