Kotki Schrodingera, czyli poszukiwanie rzeczywistości

Tłumaczenie: Jacek Bieroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
8 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Schrodinger's kittens and the search for reality
83-7150-386-5
fizyka kwantowa,
hunter

Ciąg dalszy bestsellera "W poszukiwaniu kota Schrodingera" - kontynuacja wędrówki po fascynujących tajemnicach fizyki kwantowej. Tym razem Gribbin przedstawia najnowsze odkrycia związane z naturą światła będącego podstawowym zjawiskiem zarówno w mechanice kwantowej, jak i teorii względności.

Mateusz | 2016-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Autor ciekawie opisuje fizykę kwantową (łącznie z doświadczeniami), a następnie stara się odpowiedzieć na pytanie jak ona działa podając różne teorie wybitnych fizyków jak Feynman'a, Bohm'a czy Wheeler'a. W książce poruszane są takie ciekawe tematy jak teoria strun, energia próżni, albo na przykład fale przenoszące się wstecz w czasie. Niektóre podrozdziały są dość trudne i wymagają dużo główkowania by wiedzieć o czym autor pisze, ale na szczęście większość jest łatwa do zrozumienia, więc polecam każdemu kto interesuje się fizyką kwantową.

Pentaghast | 2015-10-19
Marusia | 2014-07-04