Pierwsi ludzie pierwsze cywilizacje

Okładka książki Pierwsi ludzie pierwsze cywilizacje John Morris Roberts
Okładka książki Pierwsi ludzie pierwsze cywilizacje
John Morris Roberts Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie Cykl: Ilustrowana Historia Świata (tom 1) popularnonaukowa
popularnonaukowa
Ilustrowana Historia Świata (tom 1)
An Illustrated World History:The Earliest Men and Women;TheFirst Civilizations;The World of Greece and Rome
Wydawnictwo Łódzkie
1990-01-01
1990-01-01
historia

Dobra pozycja choć momentami już nieco nieaktualna (w końcu pisana 40 lat temu, a dużo się w tej dziedzinie dzieje) szczególnie w części prehistorycznej.

Przystępna wiedza, ciekawe ilustracje, brak niepotrzebnego naukowego żargonu. Wyważone tezy, nie idące za daleko spekulacje. Ale też próby odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Jedyne mankamenty to nieco zbyt duża powściągliwość (w sumie to tylko 300 stron) oraz pewne rozbicie spójnych tematów.
Często zagadnienie omawiane jest "wstępnie" przy okazji ogólnego opisywania danej cywilizacji (np. życie pozagrobowe przy omówienia Egiptu czy Sumeru) by urwać się dość szybko a potem osobno zostać omówionym w rozdziale dedykowanym temu zagadnieniu (w tym wypadku poświęconym wierzeniom).
Trzeba to było jakoś poukładać i wybrana metoda jest trochę nieszczęśliwa.

Jedyne mankamenty to nieco zbyt duża...

Jedna z najlepiej napisanych i najłatwiej przyswajalnych pozycji o historii człowieka. Oczywiście dla laików, bo w tekście dużo uproszczeń. Ciężko zmieścić się na 300 stronach z takim obszernym materiałem (z rewelacyjnymi ilustracjami!).

Pozycja obowiązkowa dla tych którzy chcą się zapoznać z początkami człowieka, cywilizacji i światem starożytnych Grecji i Rzymu, ale przysypiali na historii w szkole.

• Historyczne
  • Historia powszechna
  • ► Oddałam? (ci.K.) / Chwilowo pod innym adresem ;-)
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
  • ➤ ➤ Wyd.: ... inne/pozostałe
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Pierwsi ludzie pierwsze cywilizacje