Spring w Akcji. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion
Spring in Action, 3rd edition
informatyka, programowanie
Tobiasz

Spring Framework odmienił sposób konstruowania aplikacji w języku Java. Prawdopodobnie jest on najczęściej wybieranym narzędziem do tworzenia aplikacji, niezależnie od tego, czy są one internetowe, czy biurkowe. Czym zasłużył sobie na taką popularność? Niezwykle wygodna konfiguracja, ogromna ilość różnego rodzaju bibliotek, przemyślana architektura to tylko niektóre z jego atutów. Jeżeli do tego dodać ogromną społeczność, chętną do udzielania wszelkich porad, otrzymujemy wyjątkowe narzędzie do zadań specjalnych.

Kolejne wydanie książki uwzględnia wszystkie zmiany wprowadzone w trzeciej wersji Spring Framework. A jest ich sporo. Dzięki nim praca z tym narzędziem stała się jeszcze prostsza. W trakcie lektury dowiesz się, jak zminimalizować użycie XML do konfiguracji, wstrzykiwać zależności oraz korzystać z potencjału programowania aspektowego. Ponadto znajdziesz tu komplet informacji na temat współpracy z bazami danych, a pojęcia takie, jak transakcje, JPA, JDBC przestaną być Ci obce. Twoją ciekawość powinien wzbudzić rozdział poświęcony bezpieczeństwu - dzięki Spring Security implementacja tego kluczowego elementu aplikacji staje się o niebo przyjaźniejsza. Książka ta jest skarbnicą informacji o Spring Framework, którą powinien zainteresować się każdy programista języka Java!

Dzięki Spring Framework:

zbudujesz lepszą architekturę Twojej aplikacji
wykorzystasz potencjał aspektów i wstrzykiwania zależności
zagwarantujesz bezpieczeństwo Twoim rozwiązaniom
stworzysz zaawansowaną aplikację!

źródło opisu: www.helion.pl

źródło okładki: www.helion.pl

Piotr | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, Techniczne
Przeczytana: 28 lutego 2015

Czytałem wersję angielską, więc problemu z tłumaczeniem nie było. Książka w bardzo fajny prosty sposób przedstawia podstawy frameworka Spring ver 3.0. Przykłady są wyssane z palca np. rodzaje postaci występujących na scenie. Co ma swój plus, że się nie skupiamy na typie aplikacji tylko na rozwiązaniu.
Polecam! Must to read for spring beginners :)

| 2014-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: luty 2014

Książka bardzo dobra. Bardzo dużo informacji na małej liczbie stron. Niestety polskie tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia.

ziombel | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, Informatyka