Jednostka wobec państwa

Wydawnictwo: Liber
Man versus the state
8372060711
Cavalcanti

Łącząc idee konserwatyzmu z liberalizmem autor ceniony jest zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i na Wyspach Brytyjskich, gdzie liberalizm określany jest od czasów Spencera głównie w kontekście gospodarczym, przy założeniu jednak istnienia pewnych niezmiennych, nierelatywizowalnych wartości i kultu tradycji, typowej dla myśli konserwatywnej.

źródło opisu: Liber 2002

źródło okładki: Liber 2002

dintah | 2014-07-06

pytanie o źródło władzy i prawa oraz o ich granice. zaciekawiło mnie zwrócenie uwagi przez Herberta na znaczenie kondycji i poziomu wiedzy oraz inteligecji prawodawców dla społeczeństwa. Szkoda, że obiecnie w Polsce nie ma skutecznych sposobów weryfikowania zdatności polityków do kreowania praw

Tomasz | 2013-09-27

Arcyliberalne