Programowanie strukturalne i obiektowe. T. 1

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Programowanie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16042-5
Programowanie, Pascal, C++

Książka jest wprowadzeniem do programowania, a zarazem podręcznikiem do przedmiotu PROGRAMOWANIE STRUKTURALNE I OBIEKTOWE, wykładanym dla zawodu technik informatyk. Wiadomości w niej zawarte są przydatne także studentom rozpoczynającym naukę programowania - przedmiot WSTĘP DO PROGRAMOWANIA. Publikacja opisuje podstawy programowania - algorytmy, cykl tworzenia programu oraz programowanie w...

Publikacja opisuje podstawy programowania - algorytmy, cykl tworzenia programu oraz programowanie w językach Pascal oraz C/C++, zarówno w środowisku tekstowym, jak i w Windows. Przedstawia też skrótowo podstawy programowania w Javie.

Książka składa się z 2 części. Tom 1 obejmuje podstawy programowania oraz programowanie strukturalne w językach Pascal i C/C++. Przedstawiane w niej zagadnienia to:

wstęp do algorytmów,

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2009

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/10549/programowan...»

Łukasz Parysek | 2017-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2017

Wojtuszkiewicz z pewnością posiada niezbędną wiedzę w dziedzinie programowania, a nawet wykraczającą poza ten dział informatyki, jednak nie potrafi jej dobrze przekazywać.
Książka ta bardziej nadaje się do wyłapania elementów języka C/C++ albo samej problematyki i logiki programowania, przydatnej na rozmowach kwalifikacyjnych, niż do nauki programowania od podstaw.
To zrozumiałe, że trudno jest zmieścić tak obszerny materiał w niewielkiej i przystępnej treści, dlatego autor stara się też odwoływać do ponad tysiącstronnicowych, anglojęzycznych pozycji.
Niedopuszczalne jest to, że niektóre programy posiadają błędy lub uczą złych nawyków, jak chociażby: if(warunek == true).

| 2013-02-07
Na półkach