Pokonałem nerwicę. Historia mojego zmagania

Wydawnictwo: WAM
nerwica, lęk, niepokój
poradniki

To nie jest książka napisana przez zawodowego psychoterapeutę. To nie jest książka napisana przez naukowca, twórcę teorii zaburzeń neurotycznych. To jest prawdziwa historia. Opowiedziana, nie z pozycji zewnętrznego obserwatora, ale z głębi własnego doświadczenia. Nie jest to książka o objawach nerwicowych, chociaż zawiera ich wyczerpującą listę. Nie jest to również książka o tym jak...

Nie jest to książka o objawach nerwicowych, chociaż zawiera ich wyczerpującą listę. Nie jest to również książka o tym jak porażające są doznania panicznego lęku, chociaż zawiera sugestywne opisy takich przeżyć. Jest to opowieść o tym jak pozbyć się ciągłego niepokoju i zostawić nerwicowy koszmar za sobą. Jak wrócić do normalnego, radosnego życia. Bez ciągłego napięcia, bez ciągłego wyczekiwania na kolejny atak paniki, bez depersonalizacji. I bez nawrotów.

Jest to również książka pełna dystansu wobec samego siebie i wobec świata. Opowiedziana z humorem i pasją. Na przekór własnym słabościom.

źródło opisu: www.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: www.wydawnictwowam.pl

macias | 2017-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2017

Małe ostrzeżenie, którego zabrakło na okładce -- książka jest miejscami obrazowa i ze względu na "wiwisekcję" objawów nerwicy, lepiej czytaj ją w sposób bezpieczny, jeśli z nerwami u Ciebie krucho. Nie czytaj jej np. na sen.

Autor w tej niewielkiej książeczce połączył dwa tematy -- "poradnik" oraz "historię". Ta druga jest w miarę ciekawa i może być pozytywną lekturą, bo osoba po załamaniu nerwowym potrzebuje także pewnego rodzaju potwierdzenia, że nie jest jakimś odludkiem, że to "coś" zdarza się i innym. Dawkuję pochwałę oszczędnie, bo wspomnianej historii jest niewiele, to raczej strzępy historii, urywki, niż historia opowiedziana od A do Z.

Natomiast poradnik... gdyby go całkowicie usunąć to książka by zyskała. Autor pisze jak domorośli fizycy, którzy zauważyli pewną analogię między Układem Słonecznym a atomem i wysnuwają na tej podstawie wniosek, że oba "na pewno" rządzą się tymi samymi prawami. Autor analizuje nerwicę porzucając wniknięcie w przyczyny samego załamania...

Cudna_brzoskwinka | 2014-03-22

Kolejny autor, którym przydałoby się porządnie potrząsnąć i krzyknąć: "Człowieku, po co w ogóle piszesz o psychoanalizie, jodze, medytacji, ewolucji, zen, itp., skoro nie poświęciłeś nawet dziesięciu minut, by zapoznać się na poważnie choć z jednym z tych tematów?!"

Może zamiast powielać kretyńskie stereotypy - rzucane ot tak - wypadałoby przeczytać solidną pozycję o nerwicach (np. "Integracja psychiczna: o nerwicach i ich leczeniu" Terruwe, Baars) - choćby po to, by zobaczyć, jak wygląda książka zwyczajnie dobrze napisana.

Katarzyna | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

Genialna książka, od której nie sposób się oderwać. Daje nadzieję na wyjście z bardzo uciążliwego zaburzenia, któremu ulega wiele osób. Warto przeczytać jeśli w swoim otoczeniu mamy osobą cierpiącą na nerwicę, albo jeśli sami cierpimy, dodaje sił, naprawdę. Otwiera oczy na wiele kwestii, na które wcześniej nie zwracało się uwagi. Polecam!

kropka26 | 2013-06-26

Cóż mogę napisać... rewelacyjna książka! Napisana normalnie przez "zwykłego" śmiertelnika, prostym językiem i dawką humoru. Po jej przeczytaniu czuję kilka kg mniej moich problemów, a podejście do życia i nerwicy zmieniło się w ciągu dwóch godzin bo tylko tyle zajęło mi jej przeczytanie. Czytałam o sobie, tak jakby autor był moim starym kumplem, który w końcu mnie rozumie!Polecam każdemu bo na mnie zadziałała lepiej niż antydepresant!!! Panie Grzegorzu Kocham Pana!i dziękuje :)

olson | 2016-09-01
Lena Labuz | 2014-11-22

Świetna książka. Najlepsza o nerwicy jaką czytałam. Pomocna i dobrze napisana.

siwa | 2013-12-28

Super... Książka bardzo mi pomogła polecam! Dziękuję za blog i wydanie ksiązki.Panie Grzegorzu dzięki Panu zrozumiałam że te wszystkie objawy to tylko nerwica z której da się wyjść.Jest Pan kochanym człowiekiem i dziekuję że znalazł Pan czas żeby to wszystko opisać.

Kamila | 2018-09-01
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Moja pierwsza książka o tej tematyce. Autor sam opowiada swoje zmagania z problemem. Znajduje rozwiązania. Szuka skąd to się bierze. Pracuje nad sobą

Mimi | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Dla mnie to strzał w dziesiątkę. Odniosłam wiele korzyści z przeczytania tej książki. Nie mogę powiedzieć, że cudownie ozdrowiałam, ale jest ze mną o wiele lepiej. Przeczytałam już różne książki na temat zaburzeń lękowych, terapii, ale jakoś nic do mnie nie trafiało. Jedyne do czego mogę się przyczepić to język w niektórych momentach trochę niezrozumiały jak dla mnie. Wolę proste tłumaczenie jak dziecku w przedszkolu. :) Fajne cytaty na zakończenie rozdziału. Książka posiada w sobie nadzieję na lepsze jutro. Zrozumiałam, że można myśleć inaczej jeśli tylko się chce, nie trzeba skupiać się na tych wszystkich myślach i roztrząsać tego co w naszej głowie się dzieje. Dla nerwicowców zdecydowanie polecam, bo pomaga, a hobbistycznie też można się dokształcić :)

Kamila Ka-cka | 2015-10-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 30 września 2015

Cóż mogę powiedzieć...spodziewałam się trochę więcej po tej książce. Jednak mimo wszystko daje jakiś wgląd w myśli i uczucia osób chorych na nerwicę. Jest także nadzieją, że wszystkie trudności można pokonać. Potrzeba tylko czasu i wytrwałości.