Psychologia z empirycznego punktu widzenia

Tłumaczenie: Włodzimierz Galewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyków Filozofii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Psychologie vom empirischen Standpunkt
filozofia i etyka
Cavalcanti

Główne dzieło niemieckiego filozofa i psychologa, uznającego psychologię za podstawową dyscyplinę filozoficzną. Nie tyle wielość i wszechstronność tez, ile jedność przekonań jest tym, czego najbardziej potrzebujemy w dziedzinie psychologicznej. Musimy tutaj starać się uzyskać to, co matematyka, chemia i fizjologia - jedna z nich wcześniej, inna później - już osiągnęły: jądro powszechnie...

Nie tyle wielość i wszechstronność tez, ile jedność przekonań jest tym, czego najbardziej potrzebujemy w dziedzinie psychologicznej. Musimy tutaj starać się uzyskać to, co matematyka, chemia i fizjologia - jedna z nich wcześniej, inna później - już osiągnęły: jądro powszechnie uznanej prawdy, na którym wkrótce potem, dzięki współdziałaniu wielu sił, od różnych stron zaczną osadzać się nowe kryształy.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN ) 1999

źródło okładki: Państwowe Wydawnictwo Naukowe (PWN ) 1999