Efektywna komunikacja w zespole

Wydawnictwo: Samp
978-83-7788-170-5
poradniki
Dariusz Okoń

Prawidłowa komunikacja w zespole jest niezbędnym elementem skutecznej organizacji pracy. Pozwala skrócić czas i zwiększyć jakość wykonywanych zadań, a także sprzyja dobrej atmosferze i owocnej współpracy. Książka prezentuje wiele cennych wskazówek dotyczących komunikowania się z podwładnymi, kierownikami i kolegami w pracy, udzielania informacji oraz sprawnego porozumiewania się mimo różnicy...

Książka prezentuje wiele cennych wskazówek dotyczących komunikowania się z podwładnymi, kierownikami i kolegami w pracy, udzielania informacji oraz sprawnego porozumiewania się mimo różnicy charakterów. Dowiesz się, jak organizować efektywne spotkania, usprawnić komunikację mailową czy jak radzić sobie z trudnym współpracownikiem lub niezdecydowanym szefem. W książce znajdziesz proste techniki, które usprawnią wymianę informacji, takie jak model 7C czy zasada KISS. Nauczysz się rozpoznawać przyczyny błędów komunikacyjnych i łagodnie rozwiązywać konflikty interpersonalne, tak by nie powtarzały się w przyszłości. Test sposoby komunikacji pozwoli obiektywnie ocenić, jaki jest twój styl porozumiewania się i nad czym warto jeszcze popracować.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- radzi, jak być uważnym słuchaczem i jak sprawić, by inni cię słuchali
- uczy, jak rozpoznawać błędy i unikać ich w komunikacji w zespole
- przedstawia liczne przykłady, opisy przypadków, narzędzia, a także sprawdzone techniki usprawniające komunikację w zespole m.in. model SPINKA czy kanapka
- pokazuje, jak organizować spotkania i komunikację mailować, aby stały się efektywniejsze

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/efektywna-komunikacja-w-zespole,967.html

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/efektywna-komunikacja-w-zespole,967.html

Komig | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Książkę oceniam na 4

Dariusz Okoń | 2013-02-12
Przeczytana: 10 lutego 2013

To, że ludzie często nie potrafią się ze sobą dogadać, to żadna nowość. Jeśli z jakąś osobą mamy lepszy kontakt, z kimś naturalną koleją rzeczy ta więź musi być słabsza. O ile w codziennym, prywatnym życiu możemy sobie na to pozwolić, w firmie takie zachowanie jest czymś nagannym. Nasze osobiste przekonania, uprzedzenia, kłótnie (czy to z koleżankami i kolegami, czy też przełożonymi) mogą negatywnie wpłynąć na pracę przedsiębiorstwa, a co za tym idzie: i na zyski. ,,Efektywna komunikacja w zespole" Beaty Rzepki to kolejna część serii "Samo Sedno" tym razem stawiająca na rozwój osobisty w pracy.

Autorka (trenerka i znawczyni zagadnień menedżerskich) zabiera czytelnika w podróż po sposobach efektywnej komunikacji, sposobach wyrażania się i przekazywania swych myśli, a także wskazuje na podstawowe błędy w komunikacji. Nie bez przyczyny, bowiem 3/4 książki stanowią metody poprawy komunikacji, naprawy popełnianych błędów. Zanim jednak weźmiemy w swe ręce usprawnianie własnych relacji,...

wrotki | 2015-02-04

Właśnie skończyłam czytać tę książkę. Bardzo mi się podobała jak na poradnik. Krótko, zwięźle i na temat. Ponadto dużo przykładów z życia wziętych oraz propozycje pojawiających się w nich kłopotów komunikacyjnych. Polecam.

Hania | 2014-01-01
Przeczytana: 30 grudnia 2013