Wyzwalacze. Nowe zachowania, trwałe nawyki, lepsze życie

Tłumaczenie: Marcin Machnik
Wydawnictwo: Onepress
7 (12 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Triggers: Creating Behavior That Lasts--Becoming the Person You Want to Be
poradniki
rude_recenzuje

-Dążenie do ideału, czyli dlaczego nie stajemy się takimi ludźmi, jakimi chcemy być -O staraniu, czyli jakie pytania musimy sobie zadać i jak prowadzić proces zmian -O potrzebie struktury, czyli na czym powinno opierać się nasze nowe wcielenie -Zakaz narzekania, czyli jak utrzymać zaangażowanie Na pewno zastanawiasz się czasem nad tym, co chciałbyś zmienić w swoim życiu. Może pragniesz...

-O potrzebie struktury, czyli na czym powinno opierać się nasze nowe wcielenie
-Zakaz narzekania, czyli jak utrzymać zaangażowanie

Na pewno zastanawiasz się czasem nad tym, co chciałbyś zmienić w swoim życiu. Może pragniesz inaczej ułożyć relacje z najbliższymi? Znaleźć czas na hobby albo zacząć żyć zdrowiej? Od czasu do czasu podejmujesz jakieś działania prowadzące do Twoich celów, lecz... zawsze coś staje Ci na przeszkodzie. Rozmaite zewnętrzne czynniki wręcz sprzysięgają się przeciw Tobie, a Ty czujesz się bezwolną marionetką w rękach losu. A przecież wcale nie jesteś marionetką. Wierz lub nie, ale jeśli naprawdę tego chcesz, możesz znacząco odmienić swoje życie. Pomoże Ci w tym ta książka.

Jej celem jest pokazanie Ci, że dokonanie pozytywnych zmian w zachowaniu dorosłego człowieka jest możliwe, choć wcale nie łatwe. Trzeba przyznać, że potrzebujemy modyfikacji myślenia lub zachowania, przewartościowania swojego dotychczasowego sposobu postępowania, pokonania siły inercji i zastosowania się do wypróbowanych metod wprowadzania zmian w życie. Oprócz tego trzeba jeszcze utrzymać motywację i wykonać sporą pracę nad utrwaleniem nowego stanu. Jeśli jednak naprawdę chcesz się zmienić, autorzy tej książki przeprowadzą Cię przez ten proces najprostszą możliwą drogą i sprawią, że Twoje życie nabierze jaśniejszych barw.
-Odwieczne prawdy dotyczące zmian behawioralnych
-Bodźce przekonaniowe, które sabotują proces zmian
-Definiowanie swoich bodźców
-Wybitni planiści, lecz beznadziejni wykonawcy
-Prognozowanie zmian w otoczeniu
-Koło zmiany i koło zaangażowania
-Potęga aktywnych pytań i pytania angażujące
-Codzienne i cogodzinne pytania w praktyce
-Planista i wykonawca oraz coach
-Odpowiednia struktura, by stać się lepszym
-Zachowanie pod wpływem wyczerpania
-Problem z „wystarczająco dobrze”
-Niebezpieczeństwo związane z życiem bez zmian

źródło opisu: http://onepress.pl/

źródło okładki: http://onepress.pl/

rude_recenzuje | 2016-02-04
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie, 2016
Przeczytana: 02 lutego 2016

___________________________________________

Wszyscy różnimy się od siebie. Od najmłodszych lat jesteśmy nieustannie kształtowani przez życie i różnego rodzaju czynniki wpływające bezpośrednio na nasz charakter i zachowanie. W miarę postępu czasu i rozwoju, nabieramy pewnych nawyków – zarówno tych dobrych, jak i tych nie wnoszących nic pozytywnego do naszego życia. Część społeczeństwa jest świadoma swoich złych nawyków i często poszukuje pomocy w odnalezieniu motywacji do wprowadzenia jakichkolwiek działań zwalczających nawyki czy samego wyzwalacza do wprowadzenia zmian w życie. Wyzwalacze można traktować jako pierwszy krok do lepszego życia.

Goldsmith stworzył książkę, w której od samego początku stara się naprowadzić czytelnika na jego złe nawyki, jednocześnie dążąc do wywołania u niego chęci modyfikacji określonych zachowań. Autor ukazuje, na rozmaitych przykładach, że zmiany mogą zostać dokonane...

Lulu | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Prosta, rzeczowa i szczera. Książka, która mówi o tym jak otoczenie wpływa na nasze reakcje i jak sprawić aby były one świadome i korzystne dla nas w każdej sytuacji; o tym jak za pomocą kilku prostych, codziennych pytań można kontrolować swoje postępy w realizacji wszelkich celów oraz o tym jak żyć na 100% w pełni świadomym i zaangażowanym w każdą relację oraz najdrobniejszą codzienną czynność.

dobrerecenzje | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Nie zastanawialiście się przypadkiem co skłania nas do podejmowania dobrych, złych, przemyślanych albo nagłych decyzji? Co sprawia, że nie zawsze nasze postanowienie jest zgodne z długo obmyślanym i starannie układanym planem? Są to wyzwalacze, czyli bodźce odebrane z otoczenia albo nas samych.
Książka „Wyzwalacze” to zbiór przemyśleń, przykładów i sposobów radzenia sobie z sytuacjami mającymi wpływ na nasze decyzje. Podzielona została na cztery części:
1. Dlaczego nie stajemy się takimi osobami, jakimi chcemy być?
2. O staraniu
3. O potrzebie struktury
4. Bez narzekania
Okazuje się, że zmian można dokonać postępując zgodnie z kilkoma punktami zawartymi w tym poradniku. Trzeba jednak najpierw uświadomić sobie istnienie niechcianych bodźców oraz przestrzegać prostych reguł, bez względu na nasze usprawiedliwienia typu „zaczynam od jutra”. Na odwrocie znajduje się sugerowana cena: 39,90zł – warto.
Z książki wynika, że najczęstszym powodem odpuszczania naszej zawziętości jest...

Kamil | 2018-09-12
Przeczytana: 16 stycznia 2017