Dodatek miesięczny do czasopisma Przegląd Tygodniowy życia społecznego, literatury i sztuk pięknych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "półrocze drugie 1886". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Przegląd Tygodniowy

Przegląd Tygodniowy Życia Społecznego, Literatury i Sztuk Pięknych – tygodnik wydawany w Warszawie od 1866 roku (wychodził do 1904 roku) pod redakcją Adama Wiślickiego. Redakcja czasopisma mieściła się przy ulicy Nowolipie Nr 2414/15 a drukowane było w drukarni Jana Jaworskiego w Warszawie przy ulicy Krakowskie Przedmieście Nr 415. Archiwum czasopisma zachowało się w zbiorach Działu Rękopisów i Starych Druków Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy przy ul. Koszykowej.

Adam Wiślicki postawił przed czasopismem cel podnoszenia poziomu wiedzy naukowej i kultury społeczeństwa, jak pisał w inauguracyjnym numerze szóstego roku wydawnictwa, chciał go uczynić „punktem środkowym, zarodkiem działalności literackiej z celem krzewienia idei postępu i tegorocznej nauki”. Celowi temu miał służyć szeroki wachlarz podejmowanych tematów od spraw nauki, ekonomii, po kulturę i sztukę oraz wydawanie dodatków do Przeglądu Tygodniowego. Co miesiąc do tygodnika wydawca dodawał tom powieści lub utwór popularnonaukowy oraz trzy razy w roku zeszyt Popularnej Encyklopedii Powszechnej. Przez pierwsze pięć lat wydano jako dodatki trzydzieści pięć dzieł i broszur (wydawnictwa pedagogiczne, ekonomiczne, powieści i tomiki poezji).

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przegl%C4%85d_Tygodni...(?)

źródło okładki: zdjęcie autorskie