Wielkie rzeki Ameryki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Encyklopedia Geograficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-85325-30-1
Getos

Rzeki obu Ameryk pozostaną na zawsze częścią historycznej epopei i legendy, wiążącej się z podbojem Nowego Świata.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: skan własny

Jarosław Wiśniewski | 2017-05-14

Ciekawa książka i przeczytałem ją z uwagą. Zawiera mnóstwo ilustracji malowanych i mapki poglądowe. Przy lekturze trzeba pamiętać o tym, że dane o rzekach i ich okolicach pochodzą z końca lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Jeśli to czytelnik uwzględni, to można z tej lektury wiele dobrego wyciągnąć i poznać najważniejsze oraz najciekawsze rzeki Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.
Jakie rzeki zostały opisane w tejże książce? W kolejności są to: Jukon i Mackenzie, Rzeka Świętego Wawrzyńca, Hudson, Kolumbia, Kolorado, Rio Grande (Rio Bravo Del Norte), Missisipi, Orinoko, Amazonka, Parana - La Plata. Informacji o tych rzekach dużo i czyta się książkę z przyjemnością. Ilustracji także dużo i są znakomicie dopasowane do tekstów. Wrażenia ogólne bardzo pozytywne.
Książka jest w porządku, książce wystawiam pozytywną opinię. Dawka interesujących faktów i ciekawostek podana w dobrej formie. Warta uwagi propozycja z treściami geograficznymi o rzekach obu Ameryk. Wielkie rzeki tych...