Wielkie rzeki Afryki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Encyklopedia Geograficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agencja MUZA
83-85325-31-X
Afryka, Wolta, Nil, Kongo, Oranje, Niger
Getos

Poznaliśmy najważniejsze rzeki Afryki, ich najbardziej charakterystyczne i istotne cechy, ich historię i teraźniejszość.

źródło opisu: okładka ksiażki

źródło okładki: skan własny

Jarosław Wiśniewski | 2017-05-06

Książka opisuje, przedstawia i ukazuje czytelnikom wielkie i ważne rzeki, które płyną w Afryce. Książka jest ilustrowana oraz zawiera mapy poglądowe. Ilustracje to rysunki, obrazy i nie ma w tej książce zdjęć. O omawianych rzekach i przyległych do nich terenach można się sporo dowiedzieć.
Książka rozpoczyna się od krótkiego wstępu. Po nim omawiane są w kolejności następujące rzeki: Nil, Niger, Wolta, Kongo (Zair), Zambezi, Oranje. Teksty o tych rzekach są bardzo ciekawe, ilustracje również bardzo dobre. Pamiętać należy, że książka zawiera informacje z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Niektóre wiadomości są przedawnione lub przestarzałe i dotyczy to także map w tejże książce zawartych. Trzeba o tym pamiętać podczas jej lektury.
Książka bardzo dobra. Siedem gwiazdek przyznaję. Można się z niej dowiedzieć wielu rzeczy o znaczących rzekach Afryki. Jestem zadowolony z lektury. Moje ogólne zadowolenie przekłada się na pozytywną opinię o niej i...

Na półkach