Magic Molly. Nieśmiały prosiaczek

Tłumaczenie: Katarzyna Janusik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Magic Molly". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
Magic Molly. The Shy Piglet
9788324019892
Ag2S

Jeśli kochasz zwierzęta, pokochasz też pełen magii świat małej Molly!

Molly uwielbia zwierzaki i w przyszłości chce zostać weterynarzem, tak jak jej tata. Molly jednak ma szczególny dar – potrafi rozmawiać ze zwierzątkami!

Podczas wizyty w miejscowym małym zoo, Molly spotyka małego, samotnego prosiaczka. Czy magia Molly pomoże mu przezwyciężyć nieśmiałość?

źródło opisu: wydawnictwo Znak, 2013

źródło okładki: wydawnictwo Znak

Prosiaczek z North Green

„- Niedługo wrócę - obiecała. - I przyniosę ze sobą czar.”*

Bycie nieśmiałym nie jest niczym złym, ale czasami może być to uciążliwe. Nie ma się odwagi sprzeciwić, postawić na swoim lub pokazać innym, że też potrafimy wiele zdziałać. Wydaje nam się, że lepiej stać z boku i obserwować, bycie w centrum uwagi peszy i sprawia, że nie czujemy się zbyt pewnie.

Tym razem Molly razem ze swoją klasą udaje się na farmę gdzie jest mnóstwo ciekawych zwierząt. Dziewczynka niemal od razu natyka się na prosiaczka, który w jej mniemaniu jest gnębiony przez jej kolegę z klasy, Bena. Gdy ten ucieka, a jej udaje się nawiązać kontakt z Myszorkiem, tak nazywa się prosiaczek, dowiaduje się, że chłopiec nie robił nic złego. Chciał tylko by zwierzątko się pokazało, ale prosiaczek jest bardzo nieśmiały, a co gorsze, boi się dzieci. Prosiaczek jest magicznym stworzonkiem, dlatego też Molly go rozumie i postanawia pomóc. Czy tym razem uda się jej pomóc?

Ponieważ dawno nie...

coollidka | 2014-08-23
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Ta książka opowiada o dziewczynce, która wraz z klasą pojechała na wycieczkę na małą farmę, gdzie spotkała małego prosiaczka, z którym po pewnym czasie potrafiła się porozumiewać. Bohaterka opowiadania po powrocie do domu ciągle prosiła tatę i mamę, aby razem z nią wrócili na farmę gdzie poznała świnkę. Rodzice Molly niestety odmawiali, ale pewnego dnia jednak postanowili ją tam zabrać, a wtedy dziewczynka mogła spotkać się ze swoim różowym przyjacielem. :D

W tej książce jest opisane także parę innych przygód Molly i prosiaczka. Polecam ją Wam wszystkim, i myślę, że miło spędzicie czas czytając tę książeczkę! :)

Na półkach: Przeczytane, Znak

O magicznych zwierzaczkach i dziewczynce, która potrafiła z nimi rozmawiać pisała Wam już Ania. Ona miała przyjemność zaprezentować Wam "Znikającego króliczka" oraz "Tajemniczego kucyka". Ja natomiast przedstawiam Wam nieśmiałego prosiaczka, jestem pewna, że od razu go pokochacie :)

Molly to dziewczynka, która ma magiczne zdolności. Ma dar wspaniałego nawiązywania kontaktu ze zwierzątkami. Z niektórymi magicznymi może nawet rozmawiać. Molly ma młodszą siostrzyczkę Kitty, najlepszą przyjaciółkę Alice, a jej tata jest weterynarzem i prowadzi własną klinikę dla zwierząt. Prawdziwe spełnienie marzeń dla kogoś z takimi zdolnościami jak Molly :) Pewnego dnia klasa dziewczynki wybiera się na wycieczkę na farmę gdzie jest cała masa wspaniałych zwierzaczków. Od razu na początku Molly trafia na biednego, małego, przestraszonego prosiaczka, który okazuje się być magiczny. Po krótkiej rozmowie z dziewczynkom Myszorek przyznaje się jej, że jest on tak bardzo nieśmiały i wstydliwy, że boi się...

Kiti | 2013-07-05

Holly Webb to autorka bestsellerowych książek dla dzieci, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony czytelników.

Molly tym razem wraz z całą klasą udała się na farmę. W drodze w autobusie jej i koleżance Alice dokuczał pewien chłopiec, Ben. Po dotarciu na miejsce dziewczynkom wydawało się także, że chce skrzywdzić prosiaczka. Molly jednak zauważyła, że zwierzątko jest bardzo nieśmiałe i wyznało, że chłopiec nie chciał go skrzywdzić. Dlaczego więc był taki arogancki w stosunku do innych… ?

Pozycja to piąta część z serii Magic Molly, która ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa Znak Emoticon. Po udanej opowieści o kaczce postanowiłam przeczytać także tą o prosiaczku. Tym razem również się nie zawiodłam na twórczości autorki.

Książeczka napisana jest w sposób prosty, lekki, życiowy. Znajdują się w niej także liczne czarne ilustracje. Nie jest to zbyt gruba pozycja, którą przeczytałam dość szybko i z ogromną przyjemnością. Pomimo tego, że jest przeznaczona...

Oliwkaa | 2013-03-24

Ciekawa historia o magicznym prosiaczku.

Koko | 2013-11-25
Przeczytana: 30 września 2013