Księga mądrości (Siedem Punktów Treningu Umysłu)

Tłumaczenie: Katarzyna Jamrozik
Wydawnictwo: Kos
The Book of Wisdom, by Osho
978-83-7649-019-9
osho
religia

Rzadko spotyka się mistrzów takich jak Atisha, a to dlatego, że nauczało go trzech oświeconych mistrzów. Nie zdarzyło się to nigdy przedtem i nigdy potem. Żył w XI wieku, urodził się w Indiach, ale gdy jego miłość stała się aktywna, udał się do Tybetu, jakby przyciągał go tam jakiś wielki magnes. Przemienił całą jakość tybetańskiej świadomości. Siedem Punktów Treningu Umysłu to podstawowe...

Siedem Punktów Treningu Umysłu to podstawowe nauczanie, które dał Tybetowi, dar Indii dla Tybetu. Tych siedem punktów to najmniejszy traktat, jaki można znaleźć, traktat o ogromnej wartości. Stanowią religię w skondensowanej postaci, musisz rozwinąć każde z nich. Stwierdzenia te przypominają nasiona, wiele jest w nich zawarte. Może nie jest to tak widoczne, lecz gdy wejdziesz w nie głęboko, gdy będziesz kontemplować, medytować i zaczniesz z nimi eksperymentować, będzie to największą przygodą twego życia.

źródło opisu: http://www.kos.com.pl/pl/p/Ksiega-madrosci/310

źródło okładki: http://www.kos.com.pl/pl/p/Ksiega-madrosci/310

Ramon | 2014-08-11
Przeczytana: 2012 rok

Prawdziwa perła mądrości. Tomiszcze ogromne, analiza traktatu Atishy przetykana odpowiedziami Osho na pytania luźno powiązane z tematem, ale dla samych komentarzy nt traktatu - warto!

Przemek | 2017-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Nie jestem do końca obiektywny w ocenie tej książki, bo to co ważne dla jednej osoby może być marginalne dla drugiej, nie mniej jednak uważam, że książka ta jest po prostu genialna. Chciałbym zaznaczyć, że nigdy wcześniej nie czytałem żadnej książki wolniej i zwyczajnie kiedy kończyłem ją czytać było mi trochę żal. Niezależnie od tego jakie kto ma poglądy polityczne, rasowe, obyczajowe, religijne, książka ta niesie ze sobą pewien przekaz, który jest ponad tym, który dotyczy istoty siebie a nie tych wszystkich kolejnych warstw, które życie w obecnym społeczeństwie na nas nakłada.
Polecam z radością.

Bowsky | 2017-12-11

Ta pozycja Osho nie we wszystkich momentach jest łatwa w odbiorze. Wręcz mogę stwierdzić, że całość książki wymaga skupienia i dużej otwartości umysłu. Z pewnością wymaga refleksji, zastanowienia się nad tym, o czym mówi Osho. Ale choć pisana jest w dość wymagającym stylu, wstawki historyjek czy licznych kawałów znacznie obniżają całe napięcie, przez co czyta się lżej.

Przejdźmy do treści.
Poruszanych jest mnóstwo tematów, ale cała księga mówi o duchowości. Duchowości w wielu wymiarach i odmianach. Być może duchowości postrzeganej inaczej, niż zwykło się ją postrzegać.

Wnosi pewien spokój. Zdecydowanie warta przeczytania, choć te nie jest najłatwiejsze.

Antagonista Esklaważu | 2017-09-05
uchihakarin | 2017-07-11