Psychologia pracy i organizacji

4 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
An Introduction to Work and Organizational Psychology
8389120119
Tomasz

Książka przedstawia najważniejsze problemy współczesnej psychologii pracy i organizacji z punktu widzenia prawa pracy obowiązującego w Unii Europejskiej. Poszczególne rozdziały omawiają kwestie analizy pracy i tworzenia jej struktury, selekcję i szkolenie pracowników, oceny pracownicze, stres i wprwadzanie zmian w organizacji. Szczególną uwagę poświęcono kwestii kierowania i zarządzania, motywowania oraz zespołom organizacyjnym. Ciekawie omówiono także "zarządzanie różnorodnością" oraz praktyki dyskryminacyjne w środowisku pracy.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2003

źródło okładki: Google.pl

Florianf | 2016-08-30

Tragiczna lektura. Jakieś niekonkretne stwierdzenia na poziomie abstrakcji (niestety to nie znaczy inteligencji) tak oderwanym od konkretu, że możesz to interpretować na tysiąc sposobów. Przeczytasz całą i będziesz mieć zasób wiedzy jak przed rozpoczęciem.

Aż chce się zacytować Kazimierza Ajdukiewicza, który o takich książkach pisał: "Nie ma w całej filozofii równie mętnych i trudno zrozumiałych wywodów jak te, które zawierają wykład doktryny obiektywnego idealizmu". No jak ulał pasuje do tego typu podręczników, jak ten Nika Chmiela, tylko trzeba zamienić filozofię na psychologię.

K_Ro | 2018-04-21
baka_neko | 2015-06-14