Spinoza. A Life
Olaf

Książka jest pierwszą wyczerpującą biografią Spinozy - filozofa-matematyka, myśliciela politycznego i religijnego, biblijnego egzegetę, krytyka społecznego, szlifierza soczewek, kupca, któremu nie powiodło się w interesach, holenderskiego intelektualistę, żydowskiego heretyka.

źródło opisu: http://www.emag.pl/spinoza-steven-nadler-9788306028966/pd/DN4PNYBBM/

źródło okładki: http://www.emag.pl/spinoza-steven-nadler-9788306028966/pd/DN4PNYBBM/

Olaf | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Zgłupiałem jak zdałem sobie sprawę, że nie ma w serwisie tej książki. Nie czekając dodałem i zachęcam, bo pomimo lekkiej od czasu do czasu dłużyzny kontekstowej i historycznej, książka jest bardzo dobrym unaocznienie wariactwa, które kierowało XVII wieczną Holandię. Dzisiejsze utarczki, to pikuś w porównaniu z czasami Barucha Spinozy.

Paweł Majcher | 2017-05-24
Trithemius | 2016-07-28