Życie przed życiem, prawa karmy i reinkarnacji

Wydawnictwo: Genesis
83-86132-69-0

W książce pod tytułem „Życie przed życiem, prawa karmy i reinkarnacji” autorka omawia temat świata, w którym człowiek przebywa po śmierci do czasu ponownych narodzin na Ziemi. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej, opierając się na wielu wykładach i książkach, głównie Steinera, Barbara Kowalewska stara się w czytelny sposób pokazać pierwsze chwile po przejściu przez próg śmierci, wędrówkę człowieka przez kamalokę, przeżycia duszy w sferze Księżyca, Merkurego, Wenus, Słońca, Marsa, Jowisza i Saturna. Ważnym elementem jest tu także pytanie: Co żywi i zmarli mogą uczynić dla siebie wzajemnie? Np. chwila odejścia na drugą stronę oraz trzy dni po śmierci są bardzo ważnym okresem dla zmarłego i jego bliscy mogą mu wtedy bardzo pomóc. Autorka podaje również tłumaczenia i oryginalny tekst kilku medytacji, które napisał Rudolf Steiner. W drugiej części omówione są podstawowe prawa karmy i reinkarnacji. Pracę nad nauką o prawach karmy i reinkarnacji i dzielenie się nią z innymi autorka uważa za jedno z najważniejszych zadań stojących przed ruchem antropozoficznym. Omawia między innymi prawo metamorfozy, wspomnienia z własnych lub cudzych wcześniejszych inkarnacji, które występują obecnie w mniej lub bardziej spontaniczny sposób, a także różne możliwości pracy nad własną karmą. Dzięki licznym przypisom do obu części, starannej dokumentacji do poszczególnych rozdziałów oraz obszernej literaturze źródłowej czytelnik sam może zweryfikować i pogłębić opracowane przez autorkę tematy.

źródło opisu: Wydawnictwo Genesis, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwogenesis.pl

Timajos85 | 2013-12-24
Przeczytana: 30 września 2013

Jeśli ktoś jest zwolennikiem teorii i nauk atnropozoficznych m.in. Rudolfa Steinera to książka jest jak najbardziej dla niego. Jeśli nie interesujesz się antropozofią ta książka nie jest dla Ciebie. Książka skupia się na filozofii życia "duchowego" i "dusznego" duszy przed inkarnacją na ziemi. Ukazuje podział na sfery kamaloki, księżyca, merkurego, wenus, słońca.. przez które dusza podróżuję do czasu powtórnych narodzin. Należy zdać sobie sprawę, że pod względem filozoficznym jest to niewątpliwie ciekawe zagadnienie, ale pod względem czysto naukowym.. no właśnie, ciężko stwierdzić na ile jest to realne.