Jak działa giełda. Poradnik inwestowania na rynku polskim i zagranicznym dla początkujących

Wydawnictwo: Księgarnia Uniwersytecka Liber
How the Stock Market Works
978-83-60215-44-9
inwestycje, giełda, poradnik
poradniki

Książka ta pozwala zburzyć mistykę instytucji finansowych dostarczając amatorom podstawowych informacji - porusza wszystkie istotne kwestie dystansując się wobec pretensjonalnego żargonu wykorzystywanego przez tak zwanych ekspertów. W dobie fluktuacji cen oraz ciągłych zmian w technikach obrotu inwestor indywidualny musi wiedzieć wystarczająco dużo na temat rynku akcji, aby móc zadawać...

W dobie fluktuacji cen oraz ciągłych zmian w technikach obrotu inwestor indywidualny musi wiedzieć wystarczająco dużo na temat rynku akcji, aby móc zadawać odpowiednie pytania, dokonywać właściwych wyborów i nie poddawać się wpływom drapieżnych sprzedawców. Niniejszy poradnik dostarcza podstaw, które pozwalają zrozumieć finansowy żargon i odnaleźć się na giełdzie.

Przewodnik umożliwi inwestorom zorientowanie się co jest przedmiotem obrotu, w jaki sposób, kto jest za co odpowiedzialny i wobec kogo oraz jak oceniać zarówno akcje jak i rekomendacje, które ich dotyczą.

W charakterystyczny dla siebie, klarowny sposób Michael Becket przechodzi przez różne rodzaje inwestycji by odpowiedzieć na takie pytania jak: Czym są akcje? Czym są obligacje? Czym są kontrakty futures i opcje? Co warto wiedzieć o zagranicznych akcjach? Jak wybrać akcje do zakupu? Czyim radom ufać? Kiedy sprzedać akcje? Na giełdzie można zarabiać pieniądze i nie trzeba być geniuszem, aby zbić fortunę.

Polski rynek finansowy ma wiele unikalnych cech, których poznanie pomoże w stawianiu pierwszych kroków na rodzimym rynku papierów wartościowych. Rozważania Michaela Becketa zostały zatem uzupełnione omówieniem najważniejszych instrumentów, pojęć a także żargonu, z jakimi spotka się każdy polski inwestor.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl