Tak jest i już!

Wydawnictwo: Credo
Just because
978-83-60131-39-8
Arek Szymczak

Wzruszająca opowieść o dziecięcej wyobraźni, radosnej zabawie i bezwarunkowej miłości, niezależnie od wszystkiego. Tobi uważa, że jego siostra jest wspaniała, choć nie może robić wielu zwyczajnych rzeczy. Poznaj ich przygody i dowiedz się, dlaczego za sobą przepadają.Polecamy wszystkim polskim przedszkolakom! „Tę książeczkę czytajmy, oglądajmy i o niej rozmawiajmy razem.” prof. zw. dr hab....

„Tę książeczkę czytajmy, oglądajmy i o niej rozmawiajmy razem.”
prof. zw. dr hab. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej

„Niech ta książeczka ubogaca nie tylko półkę, ale także i serce."
Ewa Błaszczyk, Fundacja "Akogo?"

źródło opisu: Wydawnictwo Credo, 2012

źródło okładki: http://sklep.credo.org.pl/pl/tak-jest-i-juz-rebecca-elliott.html

Monika Posiadała | 2015-10-09
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe, 2015
Przeczytana: 08 października 2015

"Tak jest i już" R.Elliott to bardzo ładnie wydana i myślę, że bardzo potrzebna książka, poruszająca temat niepełnosprawności. Niepełnosprawną Klemenntynkę czytelnikowi przedstawia Jej brat, dla którego siostrzane ograniczenia są naturalne i oczywiste. Stąd tytuł tej pozycji.
Myślę, że warto sięgnąć, bo dla Dzieci, te nasze wielkie tematy i wielkie problemy, są oczywiste i nie podlegają wielkiej dyskusji.
Choć przyznaję, że dla mojego 4 latka, "tak jest i już" to trochę za mało ;) a ja lubię tę dziecięcą dociekliwość. Ale polecam - i oby więcej takich tematów w dziecięcych pozycjach!

jkmb | 2013-09-08
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Dobrze, że są takie opowiadania :)

fragola | 2016-11-30
Justyna K | 2016-02-09