If I Should Die

9780062004031
romans
angielski
Lynn

I will not lose another person I love. I will not let history repeat itself. Vincent waited lifetimes to find me, but in an instant our future together was shattered. He was betrayed by someone we both called a friend, and I lost him. Now our enemy is determined to rule over France’s immortals, and willing to wage a war to get what they want. It shouldn’t be possible, none of it should be,...

I will not lose another person I love. I will not let history repeat itself.

It shouldn’t be possible, none of it should be, but this is my reality. I know Vincent is somewhere out there, I know he’s not completely gone, and I will do anything to save him.

After what we’ve already fought to achieve, a life without Vincent is unimaginable. He once swore to avoid dying—to go against his nature and forsake sacrificing himself for others—so that we could be together. How can I not risk everything to bring my love back to me?

źródło opisu: http://www.harpercollins.com/

źródło okładki: http://www.harpercollins.com/