Die for Me

Wydawnictwo: HarperTeen
9780062004017
Revenants
angielski

Kiedy rodzice Kate Mercier umierają w tragicznym wypadku samochodowym, zostawia ona swoje życie – i wspomnienia – za sobą, żeby żyć z dziadkami w Paryżu. Dla Kate, jedynym sposobem na przetrwanie jej cierpienia jest uciekanie w świat książek i paryskiej sztuki. Do czasu gdy poznaje Vincenta. Tajemniczy, czarujący i porażająco przystojny… Vincent grozi roztopieniem lodu wokół strzeżonego...

Tajemniczy, czarujący i porażająco przystojny… Vincent grozi roztopieniem lodu wokół strzeżonego serca Kate samym swoim uśmiechem. Kiedy Kate zaczyna zakochiwać się w Vincencie, odkrywa, że jest on widmem – nieumartym, którego los zmusza do poświęcania siebie znowu i znowu, żeby uratować życie innych. Vincent i tacy jak on są uwikłani w wielowiekową walkę przeciwko grupie złych widm, które istnieją tylko po to, żeby mordować i zdradzać. Kate wkrótce zaczyna zdawać sobie sprawę, że jeśli pójdzie za głosem swojego serca, może już nigdy nie być bezpieczna.

źródło opisu: HarperTeen, 2011

źródło okładki: http://www.harperteen.com/

Konwalijka | 2016-02-10

Ja wlasnie jestm w toku. Czytama teraz te ksiazke. Musze rowniez przyznac ze jestem jak narrazie pozytywni4e zaskoczona. Podoboa mi sie scenaria,Paryz, fajna romantyczna atmosfera. Ksiazke czyta sie szybko i bardzo wciaga.

Ayona | 2012-09-07
Przeczytana: 03 września 2012

Muszę powiedzieć, że książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Nie jest to arcydzieło, ale nie dość, że dobrze się czyta to jeszcze mamy w niej trochę świeżości no i bohaterkę, która wykazuje się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem :)
Książka opowiada historię Kate, która wraz z siostrą po śmierci rodziców przenosi się do dziadków do Paryża. Kate ewidetnie nie może się pogodzić ze stratą najbliższych, zamiast cieszyć się Paryżem egzystuje wykonując podstawowe czynności niczym automat. Akcja nabiera tempa w momencie, kiedy poznaje tajemniczego Vincenta oraz jego kolegów. Nie będę zdradzać fabuły, ale...
Nie ma tutaj wampirów, aniołów, wilkołaków itp ;)Kate myśli (!!!) i generalnie stara się żyć bez Vincenta, który oznacza niebezpieczeństwo. Nie zakochuje się w z dnia na dzień, nie wyznaje miłości po dniu znajomości - ma to wszystko "ręce i nogi" :)
Naprawde polecam jeśli ktoś lubi nadprzyrodzone historie z wątkiem miłosnym w tle. Szczególnie, że cała historia toczy się urokliwych...