Zgłosuj na książki roku 2017

Analiza techniczna dla Bystrzaków

Tłumaczenie: Bartosz Oczko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dla Bystrzaków". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Technical Analysis For Dummies
978-83-246-3672-3
biznes, finanse
Dannik

Inwestuj bezpiecznie na giełdzie! Poznaj podstawy analizy technicznej Wykorzystaj ją do osiągania zysków i unikania strat Odkryj moment zmiany trendu Włącz się do gry i zagraj o konkretną kasę! Giełdowa hossa dla wtajemniczonych Giełdy zrodziły liczne fortuny, ale stawały się też przyczyną spektakularnych bankructw. W ciągu dnia osiągają niebotyczne wręcz obroty, a wieczorem… A wieczorem,...

Inwestuj bezpiecznie na giełdzie!

Poznaj podstawy analizy technicznej
Wykorzystaj ją do osiągania zysków i unikania strat
Odkryj moment zmiany trendu
Włącz się do gry i zagraj o konkretną kasę!
Giełdowa hossa dla wtajemniczonych

Giełdy zrodziły liczne fortuny, ale stawały się też przyczyną spektakularnych bankructw. W ciągu dnia osiągają niebotyczne wręcz obroty, a wieczorem… A wieczorem, jak to w życiu bywa, jedni świętują zysk, a inni opłakują straty. Co zrobić, żeby znaleźć się w tej pierwszej grupie? Co trzeba wiedzieć, żeby wieczór spędzać przy kominku z lampką wina?

Analiza techniczna to jedna z odpowiedzi! Właśnie jej poświęcona jest ta książka. Możesz być kompletnym laikiem i nie mieć żadnego pojęcia o grze na giełdzie, a po lekturze tej książki będziesz się swobodnie poruszał w gąszczu fachowych pojęć. Analiza techniczna jest wykorzystywana od ponad stu lat, jednak współczesne narzędzia sprawiły, że stała się znacznie bardziej dostępna i precyzyjna. Na co czekasz? Czym prędzej odkryj wiedzę zawartą w tej książce i zweryfikuj ją na parkiecie… Giełdowym!

Zbuduj fundamenty swojego sukcesu – dowiedz się czym jest analiza techniczna, co możesz dzięki niej osiągnąć i na co powinieneś uważać. Poznaj fachowe słownictwo i elementarne zasady, dzięki którym będziesz zwinnie poruszał się w gąszczu wiedzy.

Wybierz odpowiedni sprzęt – dobór właściwych wskaźników to więcej niż połowa sukcesu! W zależności od Twojej skłonności do ryzyka, ilości dostępnych środków możesz sobie pozwolić na różne strategie. Wskaźniki to Twoje narzędzia, dzięki którym osiągniesz sukces!

Poznaj typowe układy – obserwując wykresy będziesz w stanie ocenić czego spodziewać się w najbliższym czasie. To niezwykle istotne żeby być przygotowanym na różne okoliczności.

Identyfikuj trendy – jeżeli wyczujesz moment odwrócenia trendu, możesz zarobić konkretne pieniądze. Przewiduj moment oraz siłę wystąpienia.

Zanim zainwestujesz pieniądze:

dowiedz się, jak funkcjonują rynki
prawidłowo odczytaj nastroje rynku
poznaj dostępne wskaźniki
naucz się interpretować wykresy
sprawdź dlaczego analiza techniczna się (nie)sprawdza
zmierz impet zmian cen
odkryj najcenniejsze sekrety najlepszych graczy giełdowych
Sprawdź, jak skutecznie pomnożyć swój kapitał!

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl

Tomasz | 2017-10-01
Przeczytana: maj 2017

Przerobiłem kilka książek o AT. Ta jest dosyć szczegółowa, bardzo analityczna, zwraca uwagę na pewne statystyczne prawdopodobiestwo występowania formacji, ale widać, że napisana przez dziennikarza, teoretyka, a nie wybitnego tradera. Zbyt przegadana, opisuje wnikliwie jakiś pojedynczy wskaźnik, ale nie tłumaczy jak prowadzić pozycję. Opisuje tylko klasyczną analizę, bez nowszych technik np. formacji harmonicznych, pivot points, ichimoku, itp

Ingenium | 2015-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Naprawdę bardzo dobra książka. Solidna porcja wiedzy :)

Piotr | 2018-02-19
Andrzej Sętkowski | 2015-07-29