Pomocnik Świętego Mikołaja

Wydawnictwo: WAM
Anna

Mały aniołek nie może się zdecydować, co chciałby robić. Może zostanie Aniołem Stróżem? Zniechęcony i zniecierpliwiony pierwszymi niepowodzeniami zwraca się o radę do Pana Boga.

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,65965,Pomocnik-swietego-mikolaja.htm

książek: 1950
Anna | 2012-12-13
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Do polecenia Wam mam króciutka książeczkę o pewnym aniołku, który nie miał pojęcia, jak stać się prawdziwym Aniołem Stróżem, takim, co pomaga innym. Myślał, że bardzo proste będzie pilnowanie malutkiego dziecka, jednak szybko okazało się, że wcale nie jest to takie łatwe, jakby się mogło wydawać na początku, bo nie można mieć oczu naokoło głowy! Pomyślał więc, że ze starszym dzieckiem będzie prościej. Jednak i tu natrafił na przeszkody, opieka nad przedszkolakiem nie była wcale idealnym zadaniem! Pozostali więc już tylko dorośli, ale i tu nic nie było tak, jak wymarzył sobie aniołek, gdyż ci mieli wiele zmartwień i kłopotów...
To piękna i bardzo na czasie, gdyż zbliżają się święta przecież, opowieść o szukaniu swojego celu w życiu, o tym, że to, co na pozór wydaje się doskonałym rozwiązaniem może okazać się arcytrudne do wykonania. Uczymy się przez całe życie, a dzięki tej książeczce tak wiele możemy zrozumieć...
Recenzja pochodzi z mojego bloga asymaka.blog.interia.pl

Kiti | 2013-07-29

Agnieszka Lipska to autorka książki dla dzieci, którą można czytać przez cały rok.

Aniołek miał zostać Aniołem Stróżem. Zanim jednak miało to nastąpić postanowił zaopiekować się jedną osobą. Nie wiedział jednak na kogo się zdecydować. W końcu ludzie w każdym wieku sprawiali mu jakieś trudności. Jak więc stało się, że został pomocnikiem Świętego Mikołaja?

Książka nie jest za gruba, jednak postanowiłam ją przeczytać. Tekst jest prosty, zrozumiały, wnosi wiele do życia młodego czytelnika. Bardzo lubię książki z przesłaniem, więc i ta bardzo mi się spodobała.

Opowieść ukazuje, że najważniejszy jest uśmiech każdego z nas, niezależnie od wieku. Czasem mała rzecz może go wywołać na naszej twarzy, dlatego warto zadbać o to, aby pojawiał się, jak najczęściej.

Same ilustracje także zasługują na uwagę. Są bardzo kolorowe, wyraziste kontury sprawiają, że małemu czytelnikowi książka z pewnością przypadnie do gustu.

Twórczość autorki do tej pory była mi obca, jednak z przyjemnością jeszcze...

Klaud | 2016-04-19
Na półkach