National Geographic 11/2012 (158)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: G+J RBA
czasopisma
kamk

W numerze: Edytorial Granty NG Skaner Podróże Jedz z głową - Czy mleko jest dla każdego? Lepiej pić tłuste czy chude? Ułatwia czy utrudnia odchudzanie? Laureaci WKF - Ósma edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego NG rozstrzygnięta. Nagrodzone prace publikujemy na naszych łamach. Wywiad - Analizowanie zwykłej pajęczej sieci może nas zaprowadzić do nowej ery w historii...

W numerze:
Edytorial

Granty NG
Skaner
Podróże
Wywiad - Analizowanie zwykłej pajęczej sieci może nas zaprowadzić do nowej ery w historii inżynierii – materiałów o właściwościach krojonych na miarę. - Z Markusem Buehlerem z MIT rozmawia Wojciech Mikołuszko
Da Vinci czy nie? - Wart 20 tys. czy 100 mln dol? Oto jest pytanie. Na rynku antykwarycznym pojawił
się portret, którego autorem może być wielki Leonardo.
Sztuka ukradziona - Zaskakujące historie najcenniejszych zabytków z polskich zbiorów.
Kuba - Po 50 latach w cieniu Fidela Castro przygnieceni kryzysem Kubańczycy zaczynają flirtować z kapitalizmem.
Planu na przyszłość najwyraźniej im jednak brakuje.
Gepard - Wielka popularność w świecie popkultury nie przełożyła się na poprawę losu tego kota. Najszybszy ssak świata musi szybko uciekać przed zagładą.
Wydmy - Na pustyniach rządzi wiatr. Autor materiału latał nad wszystkimi pustyniami świata, by z powietrza fotografować to, czego wiatr może tam dokonać.
Chińskie zaświaty - Koncepcje zaświatów w historii Państwa Środka były zaskakująco materialistyczne, a nawet biurokratyczne. Stare tradycje w pędzącym naprzód kraju przechodzą jednak do historii.
Marsylia - Gdy francuskimi miastami wstrząsały zamieszki, w Marsylii, zamieszkiwanej przez dziesiątki tysięcy
imigrantów, panował spokój. Skąd się wzięła ta sielanka i czy jest do utrzymania na dłuższą metę? (TYLKO DLA PRENUMERATORÓW)

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2012/135/

• Strażniczka
  • Charlie Hernández i Liga Cieni
  • Kaligula. Wyznania szaleńca
  • Światło księżyca
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

8,5 (2 ocen i opinii)
Cieplarnia
Brian W. Aldiss

7,01 (599 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

Michał Kubicz

Światło księżyca
Jenn Bennett

8,5 (2 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!