Krzyk o ratunek

Okładka książki Krzyk o ratunek Casey Watson
Okładka książki Krzyk o ratunek
Casey Watson Wydawnictwo: Amber Seria: Autobiografie, Skrzywdzone biografia, autobiografia, pamiętnik
Autobiografie, Skrzywdzone
Crying for Help
Amber
2013-01-24
2013-01-24
2012-02-02

Kolejna wstrząsająca książka Casey Watson. Wszystkie w zasadzie czytałam z wielkim zainteresowaniem. Ta jednak wzbudza również wielkie emocje. Czyta się ją jak horror.

Szokująca książka.

Dałem ocenę '6' choć właściwie miałem zostawić tę pozycję bez oceny.
Bo jak to ocenić ?

Podczas lektury bowiem targały mną sprzeczne emocje.
Z jednej strony podziw dla Watsonów a z drugiej niezrozumienie, jak można tak postępować.
Czy jestem jakimś nieczułym gościem, który nie rozumie ?

Pomijam ocenę systemu matki zastępczej na Wyspach, ale, moim zdaniem, są gdzieś granice tego, co powinno się robić.
Czy można stawiać na szali z jednej strony chęć pomocy dziewczynie a z drugiej zdrowie i życie (!) własne i własnej rodziny ?
Nie umiałbym zachowywać się tak jak Case i przy pierwszym ataku agresji ze strony podopiecznej rozważyłbym prośbę o pomoc ze strony zawodowego psychiatry. Nie żadnego Johna, który nie gra fair.

Case to taki wariant Matki Teresy, ale rzecz w tym, że Case nie jest sama.
Ma męża i autystycznego syna.
Czy naprawdę potrzebne są im wszystkim takie doświadczenia ??

Nie chcę nikogo zniechęcić do lektury, ale też nie potrafię nikomu tej książki polecić.

6/10.

Szokująca książka.

Dałem ocenę '6' choć właściwie miałem zostawić tę pozycję bez oceny.
Bo jak to ocenić ?

Podczas lektury bowiem targały mną sprzeczne emocje.
Czy jestem jakimś nieczułym gościem, który nie rozumie ?

Pomijam ocenę systemu matki zastępczej na Wyspach, ale, moim...

'Krzyk o ratunek' jest to historia 12 - letniej Sophii, która z powodu wypadku matki trafiła do opieki zastępczej. Dziewczyna jest chora na bardzo rzadką chorobę. Rodzina, do której trafiła nastolatka musi się sporo nauczyć o tej dolegliwości. Gdy Watsonowie przejmują opiekę nad Sophią, pierwszego dnia są świadkami bardzo dziwnego zachowania nastolatki jak i osób, które z nią przyjechały. W trakcie tego spotkania przeczuwają, że sprawowanie opieki nad porzuconym i zagubionym dzieckiem nie będzie łatwe, nie tylko z powodu rzadkiej choroby, ale dużo trudniejsze do przewidzenia są zachowania dziewczyny. Im trudniejsza staje się praca tym rozpaczliwiej Watsonowie szukają informacji na temat przeszłości dziewczyny. Wcześniejszym opiekunom ciężko jest opowiedzieć o tym co już wiedzą, lecz okazuje się, że sami poszukują wiedzy czym spowodowane jest zachowanie dziecka. Obecność dziewczyny wpływa nie tylko na małżeństwo, ale także na dorosłe dzieci opiekunów i ich rodziny.
Książka opisuje również emocje z jakimi musiała się zmagać rodzina. Wydarzenia spowodowane zachowaniem dziewczynki są bardzo burzliwe i trudno przewidzieć ciąg dalszy.
Autorka ukazuje system opieki zastępczej w Wielkiej Brytanii z perspektywy swoich doświadczeń z innymi podopiecznymi. kobieta jest osobą z długim doświadczeniem w tym zawodzie.
Książka jest warta przeczytania, ponieważ ukazuje trud rodzin zastępczych włożony w opiekę nad potrzebującymi i pokrzywdzonymi, a także chorymi dziećmi.

Bardzo wciągająca. Dobrze się to czyta. Chętnie sięgnę po kolejne tytuły tej autorki.

Wstrząsające.

Wstrząsające.

nie do wiary, że autorka narażała tak życie swoich dzieci i swoją rodzinę... :(
Poza tym - ciekawa i wzruszająca historia.

nie do wiary, że autorka narażała tak życie swoich dzieci i swoją rodzinę... :(
Poza tym - ciekawa i wzruszająca historia.

Chwilami miałam uczucie jakbym czytała horror w którym duchy trzaskają drzwiami w opuszczonym domu. A to była tylko 12-13 latka...

W jaki sposób oceniać tego typu książki? To przez co te małe dzieci musza przechodzić jest po prostu n i e d o p o m y ś l e n i a. Tyle krzywdy, tyle bólu i niesprawiedliwości...
Pozostawiam bez oceny.

Pozostawiam bez oceny.

Zgadzam się z poprzednimi opiniami, że czasami czytelnik spodziewa się już tylko okręcania głowy dookoła czy mówienia różnymi językami a potem przypomina sobie, że to autentyczna historia. Ciekawa, ukazująca co z psychiką ludzką potrafią zrobić traumatyczne wydarzenia. Zdecydowanie godna polecenia osobom zainteresowanym tą tematyką.

Zaczyna się ciekawiePrzeczytałam .Jestem wstrząśnięta ale ja chyba tak mam po przeczytaniu każdej pozycji Casey.Młoda skrzywdzona dziewczyna próbując odnależć siebie nawet nie wie jaką sobie samej wyrządza krzywde nie przyjmując pomocy od innych

• Literatura faktu
  • Ebooki
  • Pisane przez życie

Dodaj cytat z książki Krzyk o ratunek