Zgłosuj na książki roku 2017

Seria: Autobiografie, Skrzywdzone
Wydawnictwo: Amber
Crying for Help
Ag2S

Szokująca, trzymająca w napięciu jak mistrzowski thriller historia okrutnie skrzywdzonej pięknej dwunastolatki. Casey Watson jak Cathy Glass opiekuje się najbardziej skrzywdzonymi przez najbliższych dziećmi. Prowadzi dom zastępczy dla dzieci z największymi problemami psychologicznymi i wychowawczymi. Takich, z którymi nikt już nie mógł sobie poradzić. A potem – jak Cathy Glass – opisuje ich...

Casey Watson jak Cathy Glass opiekuje się najbardziej skrzywdzonymi przez najbliższych dziećmi. Prowadzi dom zastępczy dla dzieci z największymi problemami psychologicznymi i wychowawczymi. Takich, z którymi nikt już nie mógł sobie poradzić. A potem – jak Cathy Glass – opisuje ich historie: jeszcze bardziej tajemnicze, jeszcze bardziej drastyczne i przejmujące. I od debiutu w 2011 zajmuje wysokie miejsca w Top 10 brytyjskich lisy bestsellerów.
Jej popularność rośnie w zawrotnym tempie. W dziewięć miesięcy w Wielkiej Brytanii sprzedano 125 tysięcy egzemplarzy jej książek. W ciągu roku wydała 4 bestsellery, w 2013 wyda 3 następne tytuły, a w 2014 opublikuje ósmą książkę.

Dziewczynka, która trafia do Watsonów, ma u nich przebywać tymczasowo: jej stała opiekunka przechodzi
załamanie nerwowe, Sophia jest u niej od półtora roku, odkąd jej matka uległa tajemniczemu wypadkowi…
Ale od pierwszej chwili Casey czuje niepokój, który stopniowo zamienia się w coraz większy lęk. Sophia wygląda bardziej jak osiemnastolatka niż dwunastolatka. Prowokuje mężczyzn niedwuznacznym erotycznym zachowaniem. Kobietami gardzi.
I każdy musi robić to, czego ona chce. Bo jeśli nie, wie, jak sprawić, żeby tego pożałował…
Casey, jej mąż i dorosłe dzieci są najpierw zakłopotani i skrępowani. Potem pojawiają się podejrzenia, że nie powiedziano im wszystkiego. A wreszcie strach – bo nie wiedzą, kim naprawdę jest Sophia: zagubioną dwunastolatką czy Lolitą, dziewczynką z problemami psychicznymi czy wyrachowaną manipulantką, dzieckiem
po koszmarnych przejściach czy potworem. Jedno jest pewne: dopóki Sophia mieszka z nimi, nie są bezpieczni…

Tylko Casey, mimo śmiertelnego zagrożenia, nie rezygnuje z walki. Dla niej Sophia to tylko chore, skrzywdzone dziecko. I tylko ona słyszy w jej przerażających czynach rozpaczliwy krzyk o ratunek…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1404/krzyk-o-ratunek

chrispu | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, Różne

Po zakończeniu czytania stwierdziłem, iż tytuł serii (Skrzywdzone), w której wydana jest ta książka, w tym przypadku idealnie pasuje do tego co znajdziemy w jej wnętrzu. Bo najbardziej skrzywdzone są tu zarówno dziecko jak i kobieta, która się podjęła jej opieki (przy okazji skrzywdzonych jest też parę innych osób).
Książka dość emocjonalna, pełna gwałtownych zwrotów akcji,z mnóstwem opisów zaskakujących, pełnych napięcia i wulgaryzmów, sytuacji - ale to można było przewidzieć - w końcu pisana jest na faktach. I raczej nie pozostawia ona obojętnym - musi wywołać jakieś emocje - w skrajnym wypadku bardziej wrażliwsi mogą porzucić czytanie.
Powiem tak - ciężko mi było podczas czytania polubić którąkolwiek z pierwszoplanowych postaci. Z jednej strony raziła mnie nadmierna "słodycz", optymizm i brak pokory opiekunki (szczególnie na początku) a z drugiej to co wyprawiała podopieczna powodowało, iż najchętniej "wpakowałbym jej kulkę w łeb" lub wyrzuciłbym za drzwi - faceci mają...

Modliszeg | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Książka wzbudza duże emocje :) Jest warta polecenia!

Magdzialena | 2015-03-05
Przeczytana: 05 marca 2015

Jest to druga, książka Casey Watson, którą przeczytałam. W pierwszej książce pt: "Chłopiec, którego nikt nie kochał" przedstawione były ciężkie losy Justina, którymi byłam wstrząśnięta. Tym razem poznajemy smutną i trudną przeszłość dwunastoletniej Sophie, która nie jest w stanie kontrolować swojego zachowania. W jednej chwili szczęśliwa dziewczynka zamienia się w bestię, z której ust wypływa wiele strasznych słów, wyzwisk i obelg do opiekunów, którzy starają się jej pomóc. Kolejna książka, która daje wiele domyślenia. Która pokazuje, ile obcy ludzie są w stanie poświęcić, dla dobra zupełnie obcego dziecka.

Ania | 2014-02-22
Przeczytana: 23 lutego 2014

Caesy Watson prowadzi dom zastępczy dla dzieci z poważnymi problemami psychologicznymi,które doświadczyły w swoim krótkim życiu wiele zła.Jej książki to wstrząsające wspomnienia o dzieciach,które przeszły piekło.Te rozdzierające serce historie prawdziwe na długo zapadają w pamięci.Są nie tylko wyjątkowo emocjonalną lekturą,pełną drastycznych niewiarygodnych scen przemocy wywołujących wściekłość i łzy.Są ważnym głosem w dyskusji o przemoc w rodzinie.
Tym razem opowiada o dwunastoletniej dziewczynce Sophi,która jak na swój wiek jest bardzo rozwinięta fizycznie a w dodatku ma chorobę Addisona.
Powiem tak; czytając tą powieść przez cały czas zastanawiałam się dlaczego Sophia zachowuje się tak okropnie,co spowodowało że jej zachowania wobec mężczyzn są tak wyzywające i czy to co opowiada o swojej matce jest prawdą.Przez większą część lektury uważałam ją za rozpieszczoną i rozwydrzoną smarkule,która za dużo sobie pozwala.Pod koniec jednak dowiedziałam się jakie były powody takiego a nie...

Alicja | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Książka z serii "Skrzywdzone"(prawdziwe historie dzieci krzywdzonych przez najbliższych). Casey Watson prowadzi dom zastępczy dla dzieci z problemami psychologicznymi i wychowawczymi. Ona i jej mąż odbyli w tym celu specjalne przeszkolenie . Do nich trafia czasowo dwunastoletnia Sophia, u której zdiagnozowano chorobę Addisona. Jest to rzadkie schorzenie, które niszczy nadnercza.Musi codziennie zażywać tabletki uzupełniające hormony ponieważ jej organizm ich nie wytwarza.Tyle dowiadują się od pracowników opieki społecznej.Kontaktują się też z lekarzem prowadzącym Sophię w celu zebrania jak największej ilości informacji o tej chorobie.Wspólne życie od samego początku nie układa się najlepiej. Casey dostrzega u Sophie zaburzenia osobowości . W jednej chwili ze słodkiej i cudownej nastolatki potrafi się przeistoczyć w arogancką, bezczelną i do tego wulgarną istotę niszczącą siebie i swoje otoczenie.Z czasem ataki zaczynają się nasilać, dziewczynka jest nieprzewidywalna. Casey zaczyna...

Kolejna moja książka z serii "Skrzywdzone" opowieść jest o dwunastoletniej Sophie, która cierpi na zaburzenia psychiczne na chorobę Addisona zachowuje się opryskliwie, strasznie i jest bardzo nerwowa przeszła bardzo dużo załamanie nerwowe.
Casey Watson prowadzi dom zastępczy dla porzuconych, nie kochanych, skrzywdzonych przez los dzieci.
Trafia do rodziny Casey i Mike Sophie sprawia mnóstwo kłopotów wychowawczych, jest bezczelna chamsko się odnosi do nowych opiekunów dla każdego jest złośliwa.
Casey obawia się o swoich bliskich, boi się, że dziewczynka zrobi komuś krzywdę przerażeni są jej zachowaniem.
W jaki sposób się odzywa, prowokuje wszystkich jest bardzo nerwowa nie panuje nad tym co mówi.
Przejmująca, wzruszająca historia dziewczynki skrzywdzonej bardzo i nie kochanej.
Zaszokowała mnie, trzymała w dobrym napięciu.
Wzruszyła, chwyciła mnie za serce prawdziwa, poruszająca książka.

ewa | 2013-03-08
Przeczytana: 08 marca 2013

Szokująca a zarazem trzymająca w napięciu historia bardzo skrzywdzonej dwunastolatce, jak również o wytrwałości opiekunów zaangażowanych w ratowanie pokrzywdzonego przez los dziecka.

Inez | 2013-12-02
Przeczytana: 04 listopada 2016

Czytając książkę zwróciłam uwagę na delikatność i kruchość dziewczynki. Zastanawiacie się pewnie, w którym miejscu. Hmm... Przeczytajcie ją zatem po raz drugi. Ona cierpi, chce wzbudzić poczucie winy, w każdym, ale nie pozwala na użalanie się nad nią. Choć jest nieuleczalnie chora (choroba Addisona jest śmiertelna), widoczny jest jej cynizm i wyrachowanie, co więcej pogardza kobietami. Ta pogarda jest tak wyraźna, że nie sposób zbagatelizować tego faktu.
W książce "Krzyk o ratunek" wyraźnie widać cierpliwość opiekunów dziewczynki. Przy trudach wychowawczych potrafią zachować dystans do pojawiających się problemów. Lektura budzi wiele emocji. Nie uroniłam łzy, ale obraz tej zagubionej we własnym świecie nastolatki pozostał mi w pamięci. Zachęcam do przeczytania i zrozumienia podłoża zachowań Sophii. Bardzo wysoko oceniam profesjonalizm i opanowanie Casey Watson w opiece nad dziećmi z problemami psychologicznymi i wychowawczymi, bo często z narażeniem zdrowia i wręcz życia ratuje...

Kinga | 2013-03-02
Przeczytana: 01 marca 2013

Casey Watson prowadzi dom zastępczy dla dzieci z największymi problemami psychologicznymi i wychowawczymi. Do jej domu trafiają różne dzieci, ale z każdym z nich są jakieś problemy.
Sophia trafia do Casey na tymczasową opiekę, bo jej opiekunka, która opiekowała się nią po wypadku matki, przechodzi załamanie nerwowe. Co się stało z mamą dziewczynki? Spadła ze schodów i trafiła do szpitala, gdzie utrzymywana jest w stanie wegetatywnym.

Sophia ma dwanaście lat, ale wygląda na więcej; jest wysoka, dobrze rozwinięta, ubiera się niestosownie do swojego wieku. Jakby tego było mało prowokuje mężczyzn erotycznymi zachowaniami. Dobiera się nawet do syna i męża Casey. Dziewczyna jest nieposłuszna, wulgarna, ciężko się z nią dogadać. Do tego dochodzą różne napady.
Rodzina Watsonów tak naprawdę nie wie, kogo mają pod swoim dachem. Nie wiedzą o niej nic, a nawet się jej boją, nie czują się bezpiecznie.

Kolejna prawdziwa i ciężka historia. Podziwiam rodzinę Watsonów, że mieli dość siły, by...

Kasia | 2015-03-07
Przeczytana: styczeń 2015

Książki z serii "Skrzywdzone" zawsze połykam. Nie czytam, połykam.
I tak było również z tą. Wciągnęła mnie rodzina zastępcza, którą prowadzi Casey Watson. Książka bardzo emocjonalna. Nawet czytając ją trudno sobie wyobrazić, że gdzieś dalej życie pisze takie tragiczne scenariusze.
Ta lektura zapewniła mi sporą huśtawkę emocjonalną.