Handbook of Drugs in Intensive Care an A-Z Guide
978-83-200-4224-5
zdrowie, medycyna
Różyczka

Publikacja to zwięzły i przejrzysty przewodnik po lekach stosowanych w intensywnej terapii, ze szczegółowym uwzględnieniem ich użycia, dawkowania czy efektów ubocznych. Książka składa się z dwóch głównych części. Pierwszą, a zarazem najistotniejszą stanowi przewodnik po lekach w układzie alfabetycznym według ich międzynarodowych nazw. Omówienie każdego leku ogranicza się do jego zastosowania u...

Książka składa się z dwóch głównych części. Pierwszą, a zarazem najistotniejszą stanowi przewodnik po lekach w układzie alfabetycznym według ich międzynarodowych nazw. Omówienie każdego leku ogranicza się do jego zastosowania u dorosłych pacjentów w stanie krytycznym. Druga część obejmuje krótkie notatki dotyczące istotnych dla intensywnej terapii tematów.
Czytelnik może odnaleźć wiele interesujących informacji z zakresu farmakokinetyki i farmakodynamiki leków stosowanych w intensywnej terapii, a także sposobów monitorowania leczenia czy postępowania w wybranych stanach zagrożenia życia.
Wewnątrz tylnej okładki znajduje się rozkładany kolorowy diagram prezentujący zgodność podawania leków w terapii dożylnej.
Książka adresowana do szerokiego kręgu odbiorców:: lekarzy różnych specjalności oraz studentów medycyny

źródło opisu: http://medbook.com.pl

źródło okładki: http://medbook.com.pl/images/okladki/large/10133.jpg