Mieć miejsce w świecie Dietrich Bonhoeffer na nowo odczytany

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
Einen Platz in der Welt haben. Dietrich Bonhoeffer entdecken
83-7192-286-8
Tenrek

Przez małe okienko wpada do celi światło, jasne, promienne. Bonhoeffer leży na pryczy i rozgląda się wokół. Jego królestwo to prostokąt dwa na trzy metry. Na korytarzach słychać kroki strażników, a przez ścianę szloch i krzyk więźniów. Jak to wszystko wytrzymać, jak przeżyć w tej celi? Biografia Dietricha Bonhoeffera (1906–1945), „ewangelickiego świętego”, niemieckiego duchownego...

Biografia Dietricha Bonhoeffera (1906–1945), „ewangelickiego świętego”, niemieckiego duchownego luterańskiego, wykładowcy akademickiego i autora wielu dzieł teologicznych. Bonhoeffer zginął przez powieszenie po wykryciu jego udziału w przygotowaniach do zamachu na Hitlera z 20 lipca 1944 roku.

Dietricha Bonhoeffera na nowo odczytać znaczy odkryć człowieka, który pozwalał wzrastać swej wierze, uczył się brać odpowiedzialność za swe czyny i ćwiczył siebie w gotowości poświęcenia życia za przekonania.

źródło opisu: http://www.verbinum.pl/product.php?id_product=45

źródło okładki: http://www.verbinum.pl/product.php?id_product=45