Neospirytyzm i pseudopsychologie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zagrożenia wiary". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
978-83-7595-436-4
spirytyzm, porady, teorie
Grzegorz

Co wiemy o historii i początkach spirytyzmu? Jakie jest jego współczesne wydanie? Czy powieści Paulo Coelho, książki o Harrym Potterze, manga, wschodnie techniki walki i pozytywne myślenie zawierają duchowe pułapki? Co wiemy o szamanizmie i pogańskich kultach, wampirach, wilkołakach, UFO, transie, transkomunikacji, kulturze psychodelicznej i channelingu? Czy obawiać się muzyki techno i gotyckiego rocka, metody Silvy, gnozy, synkretyzmu religijnego, NLP, terapii Gestalt, hipnozy, jogi lub homeopatii? Najnowsza książka o. Aleksandra Posackiego przedstawia szeroką panoramę współczesnych praktyk z pogranicza psychologii i terapii, które mogą być nową formą spirytyzmu i nieść poważne zagrożenia duchowe.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2012

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/923/neospirytyzm-i-pseudopsychologie

as12 | 2019-09-22

Żenująca twórczość fanatyka religijnego zniewolonego przez watykańskiego okupanta.

darekolsztyn | 2014-04-11

Ostatnio w wiadomościach podano informację o tym, ze polski sąd daje możliwość zarejestrowania na równych prawach z innymi nowego związku wyznaniowego tzw. „Kościoła Latającego Potwora Spaghetti”, potocznie zwanych „pastafarianami”. Gdy zaglądam na ich stronę internetową, by zapoznać się z głoszonymi zasadami i teoriami, po kilku zdaniach przychodzi mi na myśl książka ojca Posackiego – „Neospirytyzm i pseudopsychologie”.

Ojciec Posacki, autorytet z dziedziny zagrożeń duchowych pisze o bardzo wielu podobnych zjawiskach, a raczej o pseudo – zjawiskach z którymi możemy spotykać się codziennie, a o których oddziaływaniu na nas nie mamy pojęcia. Czy wiemy na przykład co to jest OOBE ,channeling albo osteopatia? Czy UFO ma coś wspólnego z opętaniem? Czy spirytyzm to tylko kontakt z duchami zmarłych, a może z kimś jeszcze? Czy muzyka może stanowić dla ludzi jakieś zagrożenie? Jakie szkodliwe treści mogą zawierać bestsellery z księgarskich półek?

Posacki przytacza znanych pisarzy jako...