Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega?

Peter Schiff Wydawnictwo: Linia biznes, finanse
biznes, finanse
978-83-63000-44-8
Krzysztof Kietzman
ekonomia gospodarka szkoła austriacka Mises

Świetna książka. W prostych, wręcz dziecinnych słowach opisana gospodarcza historia USA, a także wytłumaczone zagrożenia bezmyślnych ruchów rządów, które teraz, na początku 2021 roku, tak wyraźnie widać w światowej ekonomii. Polecam.

Bracia Schiff przedstawiają w bardzo przystępny sposób proces funkcjonowania gospodarki. Książka napisana prostym językiem, oparta na nieskomplikowanej fabule. Świetnie wyjaśnia mechanizm działania gospodarki wolnorynkowej, a także bezwględnie wytyka wady modelu keynesizmu. Pokazuje do czego mogą doprowadzić nieroztropne decyzje rządu, które są oczywiście dobre pod względem...

Bardzo podstawowa. Byłaby świetna dla dobrze wykształconego nastolatka. Ewentualnie dla początkującego studenta czegokolwiek powiązanego z pieniędzmi. Również każdy głosujący człowiek powinien ją znać.

Silnie ilustrowana. Do przeczytania w jeden dłuższy wieczór.

Książka w zabawny sposób przedstawia podstawowe błędy obecnej polityki monetarnej i jej konsekwencje. Wiele informacji stoi w sprzeczności z tym, co mówi się nam w szkołach/mówią nam politycy i ekonomiści powiązani z obecnym systemem. Polecam dla każdego, aby chociaż trochę, i w przyjemny sposób, dostrzegł kłamstwa sprzedawane nam na co dzień.

Treść oparta na bardzo prostej, ilustrowanej historii z odniesieniami do największych kryzysów na rynku finansowym to doskonały materiał, aby zaczerpnąć elementarnej wiedzy ekonomii.

W mojej opinii to pozycja, którą powinien przeczytać ze zrozumieniem każdy wyborca przed oddaniem głosu. Może choć niewielkiej grupie osób otwarły by się oczy na takie tematy jak socjal,...

Rewelacja. Jako dr nauk ekonomicznych - "kilka" pozycji z tego zakresu przeczytałem, ale jeśli miałbym polecić jedną - była by to ta książka! Elementarna wiedza z zakresu ekonomii, którą uzyskać powinien każdy obywatel. Powinna być obowiązkową lekturą dla lewicowych polityków, którzy nie mają pojęcia, jakie brednie wygadują, przedstawiając pomysły dot. np. podnoszenia...

Książkę się czyta szybko i lekko co jest dużym plusem jak na ekonomiczną książkę. Opisuje podstawy ekonomiczne jakie każdy powinien wiedzieć. Polecam ludziom o lewicowych poglądach, żeby trochę zmądrzeć :)

Świetna, na YT jest audobook "How an Economy Grows and Why It Crashes - Complete Audio Book Unabridged"

bardzo przystępnie napisana, obrazowo przedstawia przyczynę kryzysu 2008 przy okazji tłumacząc meandry ekonomii, które powinniśmy znać wszyscy. zagadnienia z tej książki powinny być zawarte w programie edukacyjnym każdej szkoły średniej. Gdyby ludzie rozumieli system, gdyby wiedzieli, że rządzą nami nieudacznicy i krętacze, świat wyglądałby inaczej. Prawdopodobnie nie...

Świetna książka , dawno nie czytałem z taką zaciętością. Jak będę miał dzieci to może nawet będą tę historię czytać dzieciom. Polecam

• Ekonomia
  • Chcę w prezencie
  • Finanse
  • 2017
  • Trader21

Dodaj cytat z książki Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega?