In Service of Captain Narcisse de Chouchayan

paryż, średniowiecze, camille, kapitan
przygodowa
angielski
sinnatag

Prepare for an adventure beyond your imagination! Follow Camille and her friends on a journey to find a place in life. Disobey your destiny and live your life the way you want. All this will take you to the streets of Medieval Paris.

sinnatag | 2012-11-02
Na półkach: Przeczytane, Obcojęzyczne
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Książka napisana przez młodą dziewczynę z Polski, ale - co dość niespotykane - po angielsku! Jak widać, można dopiąć swego, jeśli bardzo się tego chce.

Co do samej fabuły - akcja toczy się w XV wieku. Nastoletnia Camille mieszka w małej francuskiej miejscowości. Matka ją opuściła, ojciec-pijak wciąż nią pomiata. Nic dziwnego, że Camille marzy o lepszym życiu.

W końcu nadarza się okazja - nie będę zdradzać, jaka - i dziewczyna ląduje w samym sercu średniowiecznego Paryża, ze wszystkimi jego widokami i zapachami. Autorka bardzo trafnie oddała wiele rzeczy charakterystycznych dla epoki, choć sam styl książki - pisanej w formie pamiętnika Camille - jest lekki i dość współczesny. Camille jest nieprzystosowana do życia, które zmuszona jest prowadzić, i współczesne nastolatki nie powinny mieć problemu, by się z nią utożsamić.

Obserwujemy Camille przez kilka lat jej życia. Widzimy, jak się zmienia, i jak zmienia swoje życie i podejście do świata. Książka jest zabawna, humor miejscami...

Starszyczytelnik | 2012-12-15
Przeczytana: 29 listopada 2012

Książka niestety nie wciąga. Przeczytałem szybko bo jest napisana dziecinnym językiem. Niestety brakuje jej charyzmy. Zbyt dużo współczesnego języka w epoce, dzięki czemu autor zatracił klimat wręcz go miejscami zniszczył. Nie polecam - szkoda czasu.

Na półkach