Weltwunder
978-83-7770-645-9
album, zabytki, cuda świata
Malwina

Siedem cudów świata, które były znane już w starożytności, to nie jedyne skarby ludzkości. W tym wspaniałym albumie przedstawiono około 500 zabytków, które można określić mianem arcydzieł architektonicznych. Wiele z nich organizacja UNESCO objęła ochroną poprze wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego. Budzą zachwyt swoim pięknem, niepowtarzalnością lub monumentalnymi rozmiarami. Są świadectwem ludzkich umiejętności i marzeń.
Należą do nich nie tylko Statua Wolności w Nowym Jorku czy Tadż Mahal w indyjskim mieście Agra, lecz także takie skarby jak słynne peruwiańskie ruiny miasta Machu Picchu, wspaniała wyspa Santorini na archipelagu Cyklady, bezkresna przestrzeń Parku Narodowego Serengeti oraz Uluru, święta góra Aborygenów, zwana również pod angielską nazwą Ayers Rock.
Wszystkie cuda świata obrazowo opisano, a tekst wzbogacono wspaniałymi ilustracjami. Aby umożliwić Czytelnikowi precyzyjną orientację, zamieszczono duże mapy poszczególnych kontynentów, z zaznaczonymi obiektami, oraz obszerny indeks.

źródło opisu: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoolesiejuk.p