Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Ravi
The Last Enemy
83-85997-57-1
Evanlyn

Lilly ma jedenaście lat. Cudem uniknęła śmierci, która spotkała jej rodziców - podobnie jak miliony Żydów - z rąk Nazistów. Po wojnie odnajduje ją i adoptuje rodzina z Nowego Jorku. Będzie teraz mieszkać z kuzynką Sarą, swoją rówieśniczką, narratorką opowieści. Życie obu dziewczynek dozna wstrząsu. Zderzy się świat dzieciństwa i świat dorosłych, pokoju i wojny, Ameryki i Europy, niewinności i doświadczenia, judaizmu i katolicyzmu. Czy łączę je jakieś mosty?

Rhoda Kaellis zbierała wspomnienia z piętnastu ocalałych z Holocaustu członków Kongregacji Świątyń Emanu-El w kanadyjskiej Victorii. Jej wzruszająca opowieść nie jest jednak relacją o makabrycznych wydarzeniach w Europie. Dotyczy życia toczącego się po wojnie, powrotu do normalności - jeśli tylko będzie wiadomo, co to słowo oznacza.

witaminka | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014