Angielski Repetytorium leksykalno-tematyczne A2-B1

Wydawnictwo: Edgard
R_xxoo

Angielski Repetytorium leksykalno-tematyczne - nauka 2500 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów, - 46 zagadnień zgodnych z wymaganiami do matury, - kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów w praktyce, - 200 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi, - współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty, - specjalnie opracowane testy powtórkowe + minisłowniczki. Nowoczesne...

Angielski Repetytorium leksykalno-tematyczne
- nauka 2500 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów,
- 46 zagadnień zgodnych z wymaganiami do matury,
- kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów w praktyce,
- 200 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- specjalnie opracowane testy powtórkowe + minisłowniczki.

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 2500 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do uczniów szkół średnich, studentów, osób przygotowujących się do testów, matury i egzaminów. Opracowany został również z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego brytyjskiego słownictwa. Podręcznik może być pomocny nauczycielom - do wykorzystania w trakcie pracy z uczniami podczas lekcji lub korepetycji. Repetytorium polecane jest wszystkim, którzy chcą przypomnieć sobie oraz skutecznie utrwalić znajomość najważniejszych angielskich słówek i wyrażeń.

Podręcznik (200 str.) obejmuje 46 zagadnień uporządkowanych w 14 kategoriach tematycznych, występujących przede wszystkim na maturze i egzaminach. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe wraz z tłumaczeniem, a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające.

14 rozdziałów oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów obejmuje najważniejsze zagadnienia, opracowane zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na nowej maturze. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia 200 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda/fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Po wybranych tematach znajdują się specjalne testy powtórkowe. Na końcu podręcznika umieszczono również pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Obejmuje ok. 60 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu wyłącznie native speakerów. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

etrybulski | 2017-12-15
Micha71 | 2015-10-11